Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.9507
  • Euro 16.7851
  • GR ALTIN 932.72
  • ÇEYREK 1534.8

Ekrem İmamoğlu'ndan Süleyman Soylu'ya 'bence suç' cevabı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "elleri arkadan bağlı" soruşturması hakkında söylediği "Bence suç" sözlerine cevap verdi.

Ekrem İmamoğlu'ndan Süleyman Soylu'ya 'bence suç' cevabı!
  • 07 Mayıs 2021, Cuma 17:29

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 'elleri arkada bağlı' soruşturması hakkında söylediği "Ben de saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Bana göre suçtur. Böyle bir görüntü olamaz. Ancak ben buna soruşturma izni vermem" sözlerine cevap verdi.

İmamoğlu, gazetecinin sorduğu "Soylu, görüntülerin kendisine göre suç olduğunu söyleyip, ‘Böyle bir görüntü olmaz’ dedi. Bu konuya ilişkin soruşturma izni vermeyeceğinin de sinyalini verdi. Ama HDP’li belediye başkanı ziyaretinizle ilgili bunun ucunu açık bıraktı. Siz ne diyeceksiniz?” sorusuna şöyle cevap verdi;

“Bence suç” diye bir şey var mı Anayasa’da? Bakanlık yapıyorsunuz ve “Bence suç” diye bir yorum yapıyorsunuz. Böyle bir şey olur mu? Anayasa’da ya da kanunda böyle bir tanım olmaz. Devletin bu makamında bulunan insanların, bu şekilde vakitlerini harcamaları kadar üzücü bir durum yok. “Bence suç” diye açıklayarak, açıklama yaparak, Diyarbakır ziyareti üzerinden, “Ben, aslında buna soruşturma izni veririm” mesajı vermek, daha bugün yarın belki de müfettişe ulaştıracağımız ifademize etkide bulunma anlamına geliyor. Bu, çok doğru bir bakış açısı değil."


yukarı çık