Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5366
  • Euro 10.1002
  • GR ALTIN 493.83
  • ÇEYREK 802.86

Ekrem İmamoğlu'na 'ellerini arkadan bağladın' soruşturması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir türbeye girerken ellerini arkadan bağlaması görüntüleri hakkında soruşturma açıldı.

Ekrem İmamoğlu'na 'ellerini arkadan bağladın' soruşturması
  • 04 Mayıs 2021, Salı 13:52

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, geçtiğimiz aylarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir türbeye girerken ellerini arkadan bağlaması görüntüleri hakkında soruşturma açıldığını yazdı.

Konuya dair soruşturmayı köşesine taşıyan Pehlivan, "Bugünlerde nereye baksak benzer sözleri duyuyoruz: Kanunsuz emir, hukuksuz talimat, suç olmayan fiil...  Her gün garipsiyor, baskılanıyor, öfkeleniyoruz.  Ama çıta yükselmeye devam ediyor. O halde, sorayım:  Elleriniz arkanızda bağlı bir şekilde gezindiniz diye hakkınızda soruşturma açılır mı? Açılmışı var" dedi.

Pehlivan, yazısına şöyle devam etti:

"Bundan tam bir yıl önceydi.   İstanbul’un Fethi’nin 567. yıldönümüydü. Fatih Sultan Mehmet Türbesi’nde bir anma töreni düzenlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da katılımcılar arasındaydı.  Bilmeyenler olabilir; Fatih’in eşi Gülbahar Hatun’un türbesi de aynı avludaydı.  İşte, hazır olun...

İmamoğlu’nun o türbenin dışında yürürken ellerini arkasından bağlaması İçişleri Bakanlığı’nı harekete geçirdi.  İnsan inanmakta zorlanıyor ama bakanlığın onayıyla Mülkiye Başmüfettişi görevlendirildi. Ve geçen hafta şu suçlamayla Ekrem İmamoğlu’nun ifadesi istendi:  “2020 yılında gerçekleştirilen bir program kapsamında ziyaret ettiğiniz Fatih Sultan Mehmet’e ait türbede elleriniz arkanızda bağlı bir şekilde gezinmek suretiyle saygısızlık yaptığınız iddiası...”  Sahi, yürürken bağlanan eller mi suçluydu, onlara suç yazan bağlı eller mi?"

İBB SÖZCÜSÜ SORUŞTURMAYA DOĞRULADI

Barış Pehlivan'ın köşe yazısının ardından İBB Sözcüsü Murat Ongun da soruşturmayı doğruladı.

Ongun, "Cumhuriyet Gazetesi’nde Barış Pehlivan imzalı köşe yazısında belirtilen bilgiler ne yazık ki doğrudur. Niyet okuma odaklı, izandan yoksun yeni bir soruşturma hazırlığı için Başkanımızın ifadesi istenmiştir" ifadesini kullandı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık