Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4474
  • Euro 9.0373
  • GR ALTIN 441.69
  • ÇEYREK 724.79

Ege ordu komutanının emir subayı FETÖ yöneticisiyle 11 kez görüşmüş

Ege Ordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri’nin emir subayı muvazzaf binbaşı F.Ö’nün HTS kayıtlarından, FETÖ’nün firari yöneticisi L.Ç. tarafından 7 sabit hattan 11 kez ardışık arama yöntemiyle arandığı ortaya çıktı.

Ege ordu komutanının emir subayı FETÖ yöneticisiyle 11 kez görüşmüş
  • 31 Mayıs 2020, Pazar 8:17

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY’nin TSK yapılanmasının deşifre edilmesine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, Ege Ordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri’nin emir subayı muvazzaf binbaşı F.Ö. hakkındaki gözaltı kararının, cep telefonuna ait HTS kayıtlarından elde edilen deliller doğrultusunda verildiği ortaya çıktı.

Yapılan incelemede, F.Ö’nün, FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri yapılanması içerisinde mahrem imam olarak görev alan ve 2016 yılında ABD’ye kaçan L.Ç. ile ardışık arama yöntemiyle görüştüğü saptandı.

Cumhuriyet'in haberine göre; F.Ö’nün HTS kayıtlarından, halen “silahlı terör örgütü yöneticisi olmak” suçundan aranan L.Ç’yi ankesörlü telefonlar ile market ve büfe gibi yerlerden ardışık arama yöntemiyle aradığı tespit edildi.

Yine HTS kayıtlarından firari FETÖ’cü L.Ç’nin de F.Ö’yü, 7 sabit hattan 11 kez aradığı ortaya çıktı.

Örgütün mahrem imamlarının gizlilik çerçevesinde uyguladığı ardışık arama yöntemini kullandığı belirlenen F.Ö’nün örgütün üst düzey yöneticilerinden L.Ç. ile 2016 yılında da çok sayıda telefon görüşmesi yaptığı saptandı.

Sorgulanan F.Ö’ye, L.Ç. ile yaptığı telefon konuşmalarının sorulduğu, ancak şüphelinin suçlamayı kabul etmediği öğrenildi.

Etiketler: fetö

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık