Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9676
  • Euro 18.5522
  • GR ALTIN 1031.0
  • ÇEYREK 1698.8

E-devlet üzerinden sosyal yardım vurgunu

Gaziantep'te Ramazan Yılmaz adlı kişi, e-devlet üzerinden bilgilerini kontrol edince kendisi adına çok sayıda sosyal yardım alındığını fark etti. Kentte, yüzlerce benzer örnek olduğu iddia edildi.

E-devlet üzerinden sosyal yardım vurgunu
  • 27 Mayıs 2021, Perşembe 14:14

Ramazan Yılmaz, 4 yıldır çalıştığı Ukrayna'dan ocak ayında Türkiye'ye gelince, e-devlet şifresi aldı.

Yılmaz, e-devlet sistemi üzerinden bilgilerini kontrol ettiğinde kendisine farklı tarihlerde 6 kez sosyal yardım yapıldığını fark etti. Durumu hemen avukatına ileten Yılmaz, konuyu yargıya taşıdı.

"HİÇ YARDIM MÜRACATINDA BULUNMADI"

Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre Avukat İbrahim Keskin, İslahiye Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede, "Bu sosyal yardımların bir kısmı direkt nakit para, bir kısmı kömür yardımı ve bir kısmı da fatura desteği altında yapılmıştır. Ancak yardımların yapıldığı tarihlerde müvekkilimiz Türkiye’de değildi ve yardım almak için herhangi bir müracaatta da bulunmamıştır" şikayetinde bulundu.

BENZER SUÇLAR İŞLENMİŞ

Yardımların hangi kurum tarafından yapıldığının tespit edilmesi istenen dilekçede, şöyle denildi: Bu işlemler açıkça kamu malına karşı nitelikli şekilde hırsızlık yapıldığını, görevin kötüye kullanımı suçunun varlığına ve irtikap suçunun varlığına işaret etmektedir. Suçların kim veya kimler tarafından gerçekleştirildiğini müvekkilimiz bilmemektedir. Tüm yardım kayıtları istenerek yardımların usule uygun yapılıp yapılmadığının ve ihtiyaç sahiplerine ulaşıp ulaşmadığının araştırma konusu yapılarak yolsuzluğun hangi boyutta olduğu hususlarının tespiti zaruret arz etmektedir. Zira buna benzer başka şahısların da adı kullanılarak benzer suçlar işlendiğini tespit etmiş durumdayız.”

"VATANDAŞA ULAŞMASI GEREKEN YARDIMLAR YANDAŞA ULAŞIYOR”

Aynı zamanda İYİ Parti Islahiye İlçe Başkanı olan Avukat İbrahim Keskin "Vatandaşa ulaşması gereken yardımlar maalesef yandaşa ulaşıyor. Çok üzücü. Vicdanları yaralıyor. Bu olayın takipçisi olacağız. Bu yolsuzluk 2016 yılından beri devam ediyor" dedi.

 

 

Etiketler: e-devlet iyi parti

yukarı çık