Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5277
  • Euro 10.1073
  • GR ALTIN 493.67
  • ÇEYREK 802.86

Durmak yok betona devam!

Trabzon'un Ortahisar ilçesine bağlı Yalıncak Mahallesi’nde yapımına başlanan plaj projesinde sahile beton dökülmesi tepki çekti.

Durmak yok betona devam!
  • 03 Mayıs 2021, Pazartesi 19:26

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ortahisar ilçesinde bulunan Yalıncak Mahallesi'nde ki 900 metrelik doğal plaj alanında geçtiğimiz Aralık ayında düzenleme yapmaya başladı.

Sözcü'nün haberine göre;  plaj alanını bir yaşam merkezi haline getireceklerini söyleyen Başkan Murat Zorluoğlu, "Göreve başladığımız günden itibaren vatandaşlarımız denize gidememekten ve düzgün bir plaj olmamasından yakınıyordu. Vatandaşımızın haklı yakınma ve taleplerini dikkate almazlık edemezdik. Bu çerçevede ilk olarak Yalıncak bölgesinde yaklaşık 900 metrelik bir sahil alanında çok önemli bir çalışma balattık. Bu sadece bir plaj çalışması değil, çok ciddi bir sahil rekreasyon projesidir" diye konuşarak projenin deniz sezonuna yetişeceğini söyledi.

"ELİ YÜZÜ DÜZGÜN HİÇBİR PLAJDA TUĞLA, SIVA SOYUNMA YA DA DUŞ KABİNİ YOKTUR"

Belediyenin 7 milyon 880 bin lira harcayarak yapımına başladığı projeye Ortahisar Belediyesi Meclis üyesi Oktay Söğüt, "Bu nasıl bir plaj?" diyerek tepki gösterdi.

Söğüt, "Çevre ve doğa ile bütünleşen plaj projesini elbette destekleriz. Fakat şu an, betona boğulmuş bir sahil var. Tuğla-sıva, denize dik ve yakın soyunma ve duş kabinleri yapılıyor. Eli yüzü düzgün hiçbir plajda tuğla, sıva soyunma ya da duş kabini yoktur. " açıklamasında bulundu.

Kaynak: Sözcü

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık