Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.754
  • Euro 10.3892
  • GR ALTIN 496.61
  • ÇEYREK 814.75

Dünya şampiyonu Mersinli Ahmet’e vefasızlık: Heykelini kenar mahalleye attılar!

Mersin’in yetiştirdiği Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Ahmet Kireççi'ye olan ilgisizlik şaşkınlık yaratıyor

Dünya şampiyonu Mersinli Ahmet’e vefasızlık: Heykelini kenar mahalleye attılar!
  • 11 Eylül 2020, Cuma 17:20

Ölüm yıl dönümlerinde anılmayan, spor camiasının da bihaber olduğu Mersinli Ahmet’in, Atatürk Parkı’ndan sökülerek kentin kenar mahallelerinden Kurdali Mahallesi’ne taşınan heykeliyse bakımsızlıktan dökülüyor.

Mersin'in yetiştirdiği Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu güreşçi Mersinli Ahmet (Kireççi) hatıralardan silindi… Türkiye'nin ilk olimpiyat madalyasını 1936 Berlin Olimpiyatları'nda alarak tarihe altın harflerle ismini yazdıran Mersinli Ahmet, ölüm yıl dönümlerinde bile hatırlanmazken, spor camiası, belediyeler, kurum ve kuruluşların da dev şampiyondan bihaber olması duyanları şaşırtıyor.HEYKELİ TAŞINMIŞTI

Mersinli Ahmet'in kent merkezinde Atatürk Parkı'nın doğa kesiminde limana yakın bir yerde yıllar önce yapılan heykeli, buradan taşınmıştı. Atatürk Parkı'nın yıllar önce yapılan düzenleme çalışmalarında ortada kalan heykel, Akdeniz Belediyesi tarafından kentin kenar mahalleleri arasında yer alan Kurdali Mahallesi'ne taşınmıştı.

YIL DÖNÜMÜNDE YİNE HATIRLANMADI

Dünya Devi Mersinli Ahmet, 17 Ağustos ölüm yıl dönümünde de yine hatırlanmadı. 1978 günü geçirdiği bir trafik kazası sonucu vefat eden ve adeta mitingi anımsatan dev bir cenaze töreniyle toprağa verildiği bilinen Mersinli Ahmet için bu güne kadar kamu kurum ve kuruluşları dahil spor camiası da anma mesajı dahi paylaşmadı.

Kaynak: Sözcü

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık