Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4177
  • Euro 9.0363
  • GR ALTIN 441.83
  • ÇEYREK 725.12

Dünya Sağlık Örgütü'nden PKK'ya yardım!

Skandal...

Dünya Sağlık Örgütü'nden PKK'ya yardım!
  • 17 Haziran 2020, Çarşamba 19:25

Çin kaynaklı virüs sürecinde en çok tartışılan uluslararası kurum niteliği taşıyan Dünya Sağlık Örgütü, Esad rejimini devre dışı birakarak terör örgütü PKK'ya, 80 ton yardım malzemesi gönderdi.

Dünya Sağlık Örgütü, (DSÖ) Suriye'nin Kuzey ve Doğu bölgelerinde işgal unsuru olarak varlığını sürdüren PKK'ya 80 ton tıbbi malzeme sevk edildiğini duyurdu.

DSÖ resmi internet sitesinde yer verilen açıklamada, "Suriye'nin Kuzeydoğusundaki bölgelerde sağlık sistemini destekleme amacı ile 80 ton tıbbi malzeme ve ekipman gönderdik" denildi.

DSÖ resmi duyurusunda, malzeme ve ekipmanların bölgedeki 1 buçuk  milyondan fazla insanın temel sağlık ihtiyaçlarını karşılama amaçlı gönderildiği belirtildi.

Dünya Sağlık Örgütü PKK'ya yapılan sağlık yardımı konusunda şu bilgileri verdi:

YARDIMLAR ERBİL ÜZERİNDEN GÖNDERİLDİ

Suriye'nin Doğu ve Kuzeyin'e yollanan yardımlar 10 ve 12 Haziran tarihleri ​​arasında yapılan 3 ayrı  sevkiyatla Erbil'e indirildi. Buradan Şam Uluslararası Havalimanı'na ordanda kara yoluyla Suriye'nin Kuzey ve Doğusuna sevk edildi.

DSÖ ESAD REJİMİNİ DEVRE DIŞI BIRAKTI

Suriyeli muhalifler PKK bölgesine yapılan sevkiyata Esed rejiminin devre dışı bırakılarak PKK 'nın doğrudan muhatab alındığını belirtiyorlar.
Bu durumun uluslararası skandal niteliği taşıdığını belirten Esed karşıtları, DSÖ'nün bu kararı ile daha çok tartışma konusu olacağı görüşünde.

Bölgeye gönderilen ürünler arasında ameliyat malzemeleri, Şok, kriz, kolera, bulaşıcı hastalıklar ve bulaşıcı olmayan hastalıklarda kullanılacak ilaç ve tıbbi donanım bulunduğu belirtildi.

ReferansMedya

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık