Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 6.8119
  • Euro 7.59
  • GR ALTIN 381.67
  • ÇEYREK 626.56

Dünya Sağlık Örgütü'nden korkutan 'koronavirüs' açıklaması!

Dünyayı kasıp kavuran korona virüsü ile ilgili korkutan bir açıklama Dünya Sağlık Örgütü’nden geldi...

Dünya Sağlık Örgütü'nden korkutan 'koronavirüs' açıklaması!
  • 31 Mart 2020, Salı 12:37

Son günlerde salgının çıktığı Çin’de yeni vaka sayısının azalmasından dolayı ‘korona virüsü bitiyor mu’ düşüncesinin gerçeği yansıtmadığını DSÖ’nün üst düzey ismi açıkladı.

Sözcü'de yer alan habere göre; Dünyayı kasıp kavuran koronavirüsü ile ilgili korkutan bir açıklama Dünya Sağlık Örgütü'nden geldi.

Son günlerde salgının çıktığı Çin'de yeni vaka sayısının azalmasından dolayı ‘corona virüsü bitiyor mu' düşüncesinin gerçeği yansıtmadığını DSÖ'nün üst düzey ismi açıkladı.

Gazetecilerle internet üzerinden bir toplantı gerçekleştiren Dünya Sağlık Örgütü'nün Batı Pasifik Bölgesinden Sorumlu Direktörü Takeshi Kasai açıklamalarda bulundu.

Kasai, ‘Corona virüsü salgını Asya-Pasifik bölgesinde bitmekten çok uzakta' dedi. Kasai, ‘Şu an alınan önlemler ve uygulamalar, ülkelerin corona virüsüyle mücadelesinde çok az zaman kazandırıyor. Salgın devam ettiği sürece bütün önlemler de alınsa bölgede salgın riski gitmeyecek' dedi.

Kasai, vaka sayısının azaldığı ülkelerin gardını indirmemesi gerektiğini dile getirirken, “Virüs tekrar karşımıza çıkabilir” dedi.

 


ANKET

Karantinada en çok hangisini özlediniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık