Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6803
  • Euro 10.1843
  • GR ALTIN 491.84
  • ÇEYREK 807.25

Dünya Sağlık Örgütü: Gerçek kayıp 3 katı!

Dünya Sağlık Örgütü'nden Korona virüsü rakamlarıyla ilgili çarpıcı bir açıklama geldi. DSÖ Başkan Yardımcısı Samira Asma, rakamların resmi verilerden iki üç kat daha fazla olabileceğini söyleyerek, "Hayatını kaybedenlerin sayısı 6 ile 8 milyon arasında olabilir" dedi.

Dünya Sağlık Örgütü: Gerçek kayıp 3 katı!
  • 21 Mayıs 2021, Cuma 16:52

Korona virüsü dünya genelinde can almaya devam ederken, salgınla ilgili ortaya atılan spekülasyonlar bir türlü dinmiyor.

Başta Güney Amerika ülkeleri ve Hindistan’da olmak üzere vaka sayıları patlama yaparken, uzmanlar buradaki vakaların rapor edilenlerden daha fazla olabileceğini düşünüyor.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başkan Yardımcısı Samira Asma da onlardan biri. Asma, Korona virüs salgını nedeniyle şu ana kadar açıklanan resmi rakamlardan çok daha kötü bir tabloyla karşı karşıya olabileceğimizi söyledi.

‘GERÇEĞİ YANSITMIYOR’

Asma, Korona virüsünden hayatını kaybedenlerin resmi sayısının gerçeği yansıtmıyor olabileceğini belirterek, “Bu rakam aslında 2 ya da 3 kat daha yüksek olabilir. Hayatını kaybedenlerin sayısı yaklaşık 6 ile 8 milyon arasında olabilir” dedi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün ülkelerden elde ettiği resmi verilere göre, Korona virüsüne bağlı olarak hayatını kaybedenlerin sayısı 3.4 milyon olarak açıklanıyor.

Kaynak: Sözcü

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık