Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 6.8595
  • Euro 7.8341
  • GR ALTIN 398.17
  • ÇEYREK 653.42

Dolar virüs kaptı!

Çin'de ortaya çıkan SARS benzeri ölümcül coronavirüsüne dair endişeler uluslararası piyasalarda güvenli liman arayışını hızlandırırken, dolar/TL corona virüsün küresel piyasalarda oluşturduğu baskı unsuru sebebiyle son üç haftanın en yüksek seviyesinde seyrediyor.

Dolar virüs kaptı!
  • 28 Ocak 2020, Salı 10:53

Coranavirüs etkisiyle riskli varlıklardan kaçış artarken, hisse senetleri, ham petrol ve Çin Yuanı sert düştü.

Yeniçağ'da yer alan habere göre; Güvenli liman arayışı ise hızlandı. Dolar/TL corona virüsün küresel piyasalarda oluşturduğu baskı unsuru sebebiyle son üç haftanın en yüksek seviyesinde seyrediyor. Piyasa ise cuma günü S&P'nin Türkiye'nin kredi notu değerlendirmesini bekliyor.

Dolar/TL 5,94 seviyesinde yatay bir seyirde güne başladı. Aysa piyasalarında oluşan corona virüs tedirginliği gelişmekte olan ülkelerin para birimleri üzerinde baskı oluşturuyor. Türk Lirası da bu baskıdan nasibini alarak dolar karşısında değer kaybına uğradı.

Piyasalar cuma akşamı S&P’nin Türkiye hakkındaki değerlendirmesini takip edecek. Foreks’in 13 ekonomist ile düzenlediği ankete göre, S&P’nin planlanmış değerlendirmesinde bir değişiklik yapmayarak, Türkiye’nin ‘Durağan’ olan görünümü ile ‘B+’ olan notunu sabit tutması bekleniyor.

Etiketler: Coranavirüs Dolar

ANKET

HDP Kapatılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık