Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2182
  • Euro 10.7583
  • GR ALTIN 528.10
  • ÇEYREK 866.66

Doğu Türkistanlıların İstanbul'daki aile nöbetine ara verildi

Çin yönetiminin alıkoyduğu aileleri için mücadele eden Doğu Türkistanlıların İstanbul’daki aile nöbetine 120. gününde ara verildi.

Doğu Türkistanlıların İstanbul'daki aile nöbetine ara verildi
  • 16 Nisan 2021, Cuma 22:24

Doğu Türkistanlılar, koronavirüs salgını kapsamında vaka sayılarının artması ve Ramazan ayına girilmesi nedeniyle eyleme bir süre ara verileceğini duyurdu.

KırımHaberAjansı'nda yer alan habere göre; Çin’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde aileleri için mücadele eden Doğu Türkistanlılar, en yakın zamanda nöbete yeniden devam edecekleri mesajını verdi.

Çin’in sistematik baskı ve asimilasyon politikalarına maruz kalan toplama kampı mağduru Doğu Türkistanlılar, tam 120. gündür Çin İstanbul Başkonsolosluğu önünde aile nöbeti tutuyor.

Doğu Türkistanlı kamp mağdurları, aile nöbeti adını verdikleri eylemlerde Çin’den aileleri hakkında sağlıklı bilgi talep ediyor ve Doğu Türkistan’da yaşanan soykırımın bitmesini istiyor. Bugün itibariyle, Türkiye’de artan koronavirüs vaka sayısı ve Ramazan ayına girilmesi nedeniyle nöbete ara verildi.

ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Kamp mağdurları, bugün bir açıklama yaparak, Çin İstanbul Başkonsolosluğunda 120 gündür devam eden eyleme, koronavirüs genelgesi nedeniyle toplu etkinliklerin durdurulması nedeniyle ara verdiklerini, salgın şartları düzeldiği ve izin çıktığı takdirde eyleme yeniden aralıksız devam edeceklerini bildirdi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık