Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3532
  • Euro 9.9397
  • GR ALTIN 486.13
  • ÇEYREK 802.86

Diyanet'e şok çağrı: Camilerimize sokulmasın!

İlahiyatçı Ebubekir Sifil, Sözcü yazarı Yılmaz Özdil ile Tele 1 sunucusu Cüneyt Akman’ı hedef aldı. “Cesetleri camilerimize sokulmasın” diyen Sifil’e tepki yağdı.

Diyanet'e şok çağrı: Camilerimize sokulmasın!
  • 17 Aralık 2020, Perşembe 13:11

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi'nde öğretim görevlisi Doç. Dr. Ebubekir Sifil, Diyanet İşleri Başkanlığı'na Sözcü yazarı Yılmaz Özdil ve Tele 1 sunucusu Cüneyt Akman'la ilgili tepki çeken bir çağrıda bulundu.

Sözcü'de yer alan habere göre; Sifil, Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman'ın öldüklerinde cenazelerinin camilere sokulmamasını ve cenaze namazlarının kılınmamasını istedi.

Sifil, sosyal medya hesabından Diyanet'e seslenerek “Başta Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman olmak üzere dinî sembol ve değerlerle, duayla, namazla… alay edenler, kim olurlarsa olsunlar, öldüklerinde cesetleri camilerimize sokulmasın, cenaze namazları kılınmasın” ifadelerini kullandı.

Tele1'de yayınlanan Akman'ın sunduğu Zamanın Ruhu programına konuk olan Yılmaz Özdil, Diyanet İşleri'nin kuraklıktan ötürü yağmur duasına çıkmasını şöyle yorumlamıştı:

“Ben şu an İzmir'deyim. Bize gavur İzmir diyorlar ama dua en çok burada tuttu. 3 günden beri burada yağmur var. Diyanet bünyesinde astronom bile çalıştırılıyor. Dolayısıyla bilimden uzak bir kurum değil. Dolayısıyla astronomdan haberdar olan bir kurumun meteoroloji biliminden haberdar olamaması mümkün değil.”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık