Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4576
  • Euro 10.2785
  • GR ALTIN 500.80
  • ÇEYREK 822.27

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan İsrail'e tepki: Gözü dönmüş bu barbar zihniyet tüm zorbalıklarına bir an önce son vermelidir.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, işgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ve Filistin halkına yönelik baskıcı uygulamalarına tepki gösterdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan İsrail'e tepki: Gözü dönmüş bu barbar zihniyet tüm zorbalıklarına bir an önce son vermelidir.
  • 17 Nisan 2021, Cumartesi 14:31

Sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Mescid-i Aksa’ya ve Filistinli kardeşlerimizin yerleşim yerlerine yönelik saldırılar düzenleyen ve sivil saldırganları teşvik edercesine onları koruma girişiminde bulunan İsrail, diğer yandan türlü bahaneler ve baskılarla Müslümanların Mescid-i Aksa’ya girişine kısıtlama getirerek ibadet özgürlüğünü engellemektedir.” dedi.

Erbaş,şu ifadeleri kullandı:

 “İnsanlığı, vicdanı, ahlakı, uluslararası hukuku hiçe sayan gözü dönmüş bu barbar zihniyet tüm zorbalıklarına bir an önce son vermelidir. Allah'ın rahmetinin yeryüzünü kuşattığı bu Ramazan ikliminde kalplerimiz ve dualarımız her daim Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinli kardeşlerimizledir. Bu Ramazan ayının ümmetin birliğine ve Özgür Kudüs’te buluşabilmemize vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Yüce Rabbimiz, bizlerden inayetini esirgemesin.”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık