Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.7624
  • Euro 10.4306
  • GR ALTIN 502.14
  • ÇEYREK 824.14

Diyanet Cuma hutbesinde Atatürk'ü anacak mı?

Diyanet İşleri Başkanlığı 2015'ten bu tarafa, milli bayramlar ve 10 Kasım öncesinde cuma hutbesinde kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ten bahsetmedi. CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Diyanet Cuma hutbesinde Atatürk'ü anacak mı?
  • 07 Kasım 2019, Perşembe 11:56

Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin yıl dönümü yaklaşırken, gözler yarınki Cuma hutbesi nedeniyle Diyanet'e çevrildi. 

Hutbeler, o hafta yaşanmış tarihi olaya, dini bayrama ya da kritik önemdeki konulara ayrılıyor. Ancak Diyanet milli bayramlar ve 10 Kasım'lar öncesinde Atatürk'e yer vermemeyi adeta gelenek haline getirdi. Diyanet'in 10 Kasım öncesinde yarınki Cuma hutbesinde ne yapacağı ise merak konusu.

Sözcü'de yer alan habere göre, CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, konuyu Meclis gündemine taşıdı, “Bugüne kadar kurucusu Atatürk'ü anmayan ve unutturmaya çalışan Diyanet, bakalım 10 Kasım'da ne yapacak?” diye sordu.

Şahin, şunları söyledi: “Mursi, için gıyabi cenaze namazı kılıyoruz, Suudi Kralın ölümü için yas tutuyoruz ama Diyanet bu topraklarda İslam dininin yaşamasını sağlayan, cumhuriyetimizin ve ülkemizin kurucusu Atatürk'ün adını anmıyor. 8 Kasım Cuma günü Diyanet'in hutbesini millet adına takip edeceğim. Diyanet artık bu inadından vazgeçsin.” 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık