Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4294
  • Euro 8.982
  • GR ALTIN 412.55
  • ÇEYREK 676.83

Diyanet bu kez şaşırttı!

18 Mart Çanakkale Zaferi, 30 Ağustos Zafer Bayramı hutbelerinde Türkiye'nin kurucusu Atatürk’ten bahsetmeyen Diyanet İşleri Başkanlığı bu kez 29 Ekim mesajında Atatürk’ü andı.

Diyanet bu kez şaşırttı!
  • 29 Ekim 2019, Salı 15:06

Hutbelerinde Atatürk'e yer vermeyen Diyanet İşleri Başkanlığı, Cumhuriyet’in ilanının 96'ncı yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Yayımlanan 29 Ekim mesajında Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucu Önderi Mustafa Kemal Atatürk için "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz" ifadesi kullanıldı.

ATATÜRK BU KEZ HATIRLANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan kutlama mesajında, “Tarih boyunca adaleti, asaleti ve cesaretiyle dünyanın dört bir yanında iz bırakan milletimiz, karşılaştığı zorlukların da yine çağlara örnek olacak kahramanlıklarla üstesinden gelmiştir. Bundan bir asır önce çeşitli hile ve tuzaklarla saldırılara maruz kalan vatanımızı korumak için verilen mücadele bunun en yakın örneğidir. Aziz milletimiz, istiklalimizin sembolü şanlı bayrağımız inmesin, hakikati aleme ilan eden ezanlarımız dinmesin, harim-i ismetimiz çiğnenmesin ve mabetlerimizin göğsüne namahrem eli değmesin diye canıyla, malıyla ve bütün imkanlarıyla onlarca cephede destanlar yazmıştır. Zor şartlara ve imkansızlıklara rağmen inanç, azim ve sabırla verdiği bağımsızlık mücadelesini zaferle taçlandıran ecdadımız, iradesine vurulmak istenen prangaları kırmış ve milli iradenin gücünü tescil ederek Cumhuriyeti ilan etmiştir. Dolayısıyla Cumhuriyet, millet iradesini görmezden gelen ya da hiçe sayan hiçbir tavrın meşru olmadığının ve asla kabul edilemeyeceğinin de ilanıdır. Şüphesiz milli mücadelede milletimizin en büyük dayanağı ve gücü Allah'a olan sarsılmaz imanı, esareti asla kabul etmeyen yüksek karakteri, mukaddesatı ve değerleri uğruna mücadele etmeyi en büyük şeref sayan inancı olmuştur” denildi.

'Atatürk'ün yanına yaklaşamazlar' 'Atatürk'ün yanına yaklaşamazlar'

Diyanet artık televizyonu denetleyecek Diyanet artık televizyonu denetleyecek

Atatürk 'Kur'an'ı yasaklattı' diyenleri yalanlayan belge! Atatürk 'Kur'an'ı yasaklattı' diyenleri yalanlayan belge!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık