Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.9639
  • Euro 16.7918
  • GR ALTIN 931.83
  • ÇEYREK 1532.9

Diyanet başkanının akrabasına piyango vurdu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın halasının oğlu olduğu öğrenilen Diyanet'te görevli Neşet Bodur, Kazakistan’a müşavir olarak gönderildi.

Diyanet başkanının akrabasına piyango vurdu
  • 19 Temmuz 2021, Pazartesi 12:57

İddialara göre, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın halasının oğlu olduğu öğrenilen öğrenilen Diyanet'te görevli Neşet Bodur, ilçe müftülüğü yaparken önce Diyanet'te Cami Hizmetleri Daire Başkanı yapıldı. 

2 yıl bu görevde kalan Bodur, daha sonra “Müşavir” kadrosuna atandı. Bodur, şimdi de Kazakistan Nur-Sultan Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği'ne getirildi.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Nisan da yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Kazakistan'daki göreve atanan kuzen Bodur, bu ülkeye giderek görevine başladı. Bodur'un bu görevden yaklaşık 7 bin Euro (70 bin lira) maaş alacağı öne sürüldü.

"TORPİLL DEĞİL LİYAKATLE GÖREV ALDIM"

İddialara cevap veren Bodur, “Başkan bey uzaktan akrabam olur ama atanmamla bunun bir alakası yok. Ben çok uzun yıllardır Diyanet personeliyim. Torpille, kayırmacılıkla değil liyakatle görev aldım” dedi.

Bodur, şunları söyledi: “Ben 35 yıldır Başkanlığımızın değişik kurumlarında görev yapıyorum. Alanında uzman ve doktorası olan, bu tırnaklarıyla kazı kazıya müezzinlikten bugüne gelen, hatta 1997 yılındaki yurt dışı sınavını birincilikle kazanarak giden bir adamım.”


yukarı çık