Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4253
  • Euro 8.9966
  • GR ALTIN 445.75
  • ÇEYREK 732.15

Dışişleri'ndan Meis Adası tepkisi: Yunanistan bölgede gerginliği artırıcı adımlara devam ederse...

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, “Meis, 1947 Paris Barış Anlaşması ile silahsızlandırılmış statüdedir. Basında yer alan haberler doğruysa, bu, Yunanistan'ın hukuk tanımazlığının ve Doğu Akdeniz'deki gerçek niyetinin yeni bir göstergesidir” dedi.

Dışişleri'ndan Meis Adası tepkisi: Yunanistan bölgede gerginliği artırıcı adımlara devam ederse...
  • 30 Ağustos 2020, Pazar 23:25

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy'un Yunanistan'ın Meis Adası'na askeri sevkiyat yapmasına ilişkin basına yansıyan haberler hakkındaki soruya verdiği cevapta, “Yunanistan'ın Meis Adası'na askeri yığınak yaptıklarına dair haberler basında yer almıştır. Meis, 1947 Paris Barış Anlaşması ile silahsızlandırılmış statüdedir. Basında yer alan haberler doğruysa, bu, Yunanistan'ın hukuk tanımazlığının ve Doğu Akdeniz'deki gerçek niyetinin yeni bir göstergesidir. Adanın statüsüne yapılmaya çalışılan gayri meşru değişiklikleri reddediyoruz.

"KAYBEDEN YUNANİSTAN OLACAKTIR"

Kıyılarımızın hemen karşısında böyle bir provokasyonun amacına ulaşmasına müsaade etmeyeceğimizi vurguluyoruz. Bu tür provokatif hareketlerin Yunanistan'a hiçbir faydası olmayacaktır. Yunanistan bölgede gerginliği artırıcı adımlara devam ederse, kaybeden kendisi olacaktır. Türkiye uluslararası hukuktan kaynaklanan hak ve menfaatlerini sonuna kadar korumada kararlıdırifadelerine yer verdi.

Yunanistan ateşle oynuyor: Meis adasına Yunan askeri! Yunanistan ateşle oynuyor: Meis adasına Yunan askeri!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık