Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.3114
  • Euro 10.825
  • GR ALTIN 529.37
  • ÇEYREK 868.37

Dışişleri Bakanlığı'ndan NATO'nun açıklamasına yanıt: Ön koşulsuz diyaloğa hazırız!

Dışişleri Bakanlığı, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg tarafından yapılan "Türkiye ve Yunanistan'ın çatışmayı önleme mekanizmaları kurmak için teknik görüşme yapma kararı aldığını' ifadelerine dair açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan NATO'nun açıklamasına yanıt: Ön koşulsuz diyaloğa hazırız!
  • 03 Eylül 2020, Perşembe 22:53

Dışişleri Bakanlığı'ndan şu açıklama yapıldı:

NATO Genel Sekreteri Doğu Akdeniz’de yaşanan gerilimin azaltılması, deniz ve hava unsurları arasında istenmeyen kazaların önlenmesi için bir inisiyatif almıştır.

Ülkemiz tarafından da desteklenen bu inisiyatif Genel Sekreterin bugün açıkladığı üzere, iki ülke arasında NATO bünyesinde askeri - teknik nitelikteki görüşmelerin başlatılmasına matuftur.

Ayrıştırma (de-confliction) odaklı bu görüşmeler, Türkiye ile Yunanistan arasındaki ikili meselelerin çözümüne değil, esasen iki ülke askeri makamları arasında evvelce ikili düzeyde de ele alınan düzenlemelerle alakalıdır. Yunanistan’ın NATO Genel Sekreteri’nin bu inisiyatifine destek vermesini bekliyoruz.

Diğer taraftan, ülkemizin Yunanistan ile aramızdaki tüm meselelere, uluslararası hukuk çerçevesinde, adil ve hakkaniyete uygun kalıcı çözümler bulunması için, önkoşulsuz olarak diyaloğa hazır olduğunu bu vesileyle bir kez daha hatırlatmak isteriz.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık