Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8769
  • Euro 16.8435
  • GR ALTIN 942.55
  • ÇEYREK 1552.2

Destici bile sonunda zamlara isyan etti

BBP Genel Başkanı Destici, akaryakıt fiyatlarına gelen zamları eleştirerek, "Devletin burada bu vergiden vazgeçmesi gerekiyor. Bu yüksek orandaki vergi kabul edilebilir değildir" dedi.

Destici bile sonunda zamlara isyan etti
  • 08 Mart 2022, Salı 0:15

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara'daki bir otelde düzenlenen 'Genişletilmiş Divan Toplantısı'ndan sonra gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Burada konuşan Destici, vatandaşın akaryakıt zamlarını takip edemez hale geldiğini dile getirerek zamlara ve akaryakıttan alınan yüksek vergilere tepki gösterdi.

Destici, benzin ve mazota gelen zamlarla ilgili "Vatandaş artık akaryakıt zamlarını takip edemez noktaya geldi. Bunun içindeki ÖTV ya da KDV de aynı oranda artıyor. Diyelim ki devletin aldığı KDV ya da ÖTV; akaryakıt fiyatı 10 lira iken eğer bunun üzerinden 2 lira vergi alıyorsa 20 lira olduğunda 4 liraya çıkıyor ya da yüzde 18 olan KDV 20 lira olunca 3,60 lira oluyor. 3,60 lira KDV, 4 lira da ÖTV yani bunun 7 lira 60 kuruşunun üzerinde bir bedel vergi olarak gidiyor. Devletin burada bu vergiden vazgeçmesi gerekiyor. Bu yüksek orandaki vergi kabul edilebilir değildir" ifadelerini kullandı.

Yeniçağ

Etiketler: Mustafa Destici Zam

yukarı çık