Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.4764
  • Euro 15.2036
  • GR ALTIN 799.59
  • ÇEYREK 1313.1

Destici asgari ücret için çıkayı yükseltti

Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, daha önceki asgari ücret çıkışına bir yenisini ekleyerek çıtayı yükseltti.

Destici asgari ücret için çıkayı yükseltti
  • 03 Aralık 2021, Cuma 20:20

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) Genel Başkanı Mahmut Arslan'a yaptığı ziyarette asgari ücret konusunda açıklamada bulundu.

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Arslan'la ortak açıklama yapan Destici, Cumhur İttifakı'nın ortağı olarak en az 4 bin TL olması gerektiğini söylediği asgari ücret için ekonomideki son dalgalanmalardan ötürü çıtayı yükseltti.

"ASGARİ ÜCRET EN AZ 4 BİN 500 TL OLMALI"

Ekonomideki son dalgalanmalar nedeniyle asgari ücretin en az 4 bin 500 TL olması gerektiğini belirten Destici, şu ifadeleri kullandı:

"Asgari ücretin en az 4 bin lira olması gerektiği konusunda fikrimizi beyan etmiştik. Daha sonra dövizdeki dalgalanmayla birlikte bunun 4 bin 500 lira seviyesinde olması gerektiğini çok açık bir yüreklilikle ifade ediyorum. Bu benim ve BBP'nin görüşü. Hem işçiyi memnun edecek hem de işvereni memnun edecek şekilde asgari ücret çalışmalarının sonuçlanacağına inanıyorum. Birinci olarak düşünmemiz ve ele almamız gereken işçi kardeşlerimizdir."


yukarı çık