Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5537
  • Euro 10.1639
  • GR ALTIN 497.56
  • ÇEYREK 817.03

Deprem bölgesini ziyaret eden Koray Aydın'dan 'samimi ikaz': Yanlış yapıyorsunuz!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener beraberindeki partililerle birlikte İzmir’de depremzedeleri ziyaret etti.

Deprem bölgesini ziyaret eden Koray Aydın'dan 'samimi ikaz': Yanlış yapıyorsunuz!
  • 31 Ekim 2020, Cumartesi 21:32

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener beraberindeki partililerle birlikte İzmir’de depremzedeleri ziyaret etti.

KORAY AYDIN’DAN İKAZ

İzmir’e giden heyette yer alan İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın da depremde çöken binalarda yürütülen arama kurtarma çalışmalarını inceledi.

1999 depreminde Bayındırlık ve İskan Bakanı olan Koray Aydın, enkaz kaldırma çalışmalarıyla alakalı tespitlerini bir enkaz kaldırma personeline anlattı.

O diyaloğu sosyal medya hesabından da paylaşan Aydın, yetkililere seslendi.

GÖLCÜK DEPREMİNİ HATIRLATTI

Söz konusu görüntüde Aydın, enkaz kaldırma personeline ‘Burada kurtarılmayı bekleyen kimse var mı?’ diye soruyor. Personel, “Var. Bunlar yukarıdan aşağıya indirilen moloz parçaları olduğu için bunları kaldırıyorlar. Yukarıda şu anda” yanıtını veriyor.

Aydın ise, “Bu yarattığı titreşim orayı bozar. 99 depreminde bütün Türkiye tartıştı. Kurtarma yapılırken çalışmaz, moloz almaz. Televizyonlara düşeceksiniz. Bir hafta tartışıldı bu, Türkiye’de. Şimdi orada, arada bir taş parçası var, boşluğun altında biri var. Sen bu titreşimi yapıyorsun. O taş aradan çıktı, küt gitti. Doğru bir şey değil’ sözlerini sarf ediyor.

“O ZAMAN BANA SALDIRDILAR TELEVİZYONLARDA”

Personel, “Buranın yönetimi AFAD olduğu için onların kararı” hatırlatmasını yapıyor. Koray Aydın bunun üzerine bunun yanlış olduğunu, 99 depremi döneminde Bayındırlık Bakanı olduğunu söylüyor. Personel, “Biz AFAD’a bağlı olduğumuz için onlar ne derse biz onları yapıyoruz” diye ekliyor. Aydın, “Televizyonlar günlerce tartıştı. Hatta o zaman bana saldırdılar televizyonlarda” ifadelerini kullanıyor.

YETKİLİLERİ UYARDI

O konuşmanın görüntüsünü sosyal medya hesabından da paylaşan Koray Aydın, “Arama kurtarma çalışmalarında titizlik ve sessizlik önemlidir. Bu iş iğneyle kuyu kazmak gibidir, sabır ve özen işidir; çünkü kurtarılacak olan candır! Yetkililere samimi uyarımdır: Lütfen arama kurtarma ile enkaz kaldırmayı aynı yerde, aynı anda yaptırmayın!” dedi.

Meral Akşener deprem bölgesinde! Meral Akşener deprem bölgesinde!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık