Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9676
  • Euro 18.5522
  • GR ALTIN 1031.0
  • ÇEYREK 1698.8

Deniz Baykal: Devletimizi kaybettik

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, mevcut siyasal durumu değerlendirirken, "Yüz yıl önce bütün dünyayı karşımıza alarak kurduk bu devleti. Devletimizi kaybettik. Onu yeniden inşa etmemiz lazım" dedi

Deniz Baykal: Devletimizi kaybettik
  • 17 Temmuz 2021, Cumartesi 12:14

Bir dönem CHP’de siyaset yapan sanatçı Zülfü Livaneli’nin eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’la ilgili, “Tipik bir Sünni, sağcı, Ankara politikacısıdır. Ezilenleri sevmez. Bunu çok sefer kendisi de söyledi, basında çıktı” sözleri büyük tartışma yarattı. Baykal, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Son günlerde adı sıkça gündeme gelen eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, hakkında yapılan iddialara karşı açıklamalrda bulunurken, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun bu iddialara gösterdiği tepkiden de memnun. Baykal, "Genel Başkan’ın gösterdiği tepki çok değerlidir. Ben şahsına teşekkür ediyorum" yorumunda bulundu.

Cumhuriyet'ten Sertaç Eş'e konuşan Deniz Baykal, yaptığı dikat çeken açıklamada, "İktidar partisinde artık iyiden iyiye seçmen kayıpları hissedilmeye başlanmış. Cumhurbaşkanı Erdoğan, her toplantıda, her partiliye, “çalışın” talimatı veriyor" dedi.

Ayrıca Baykal, "Bizim dikkat çekmek istediğimiz nokta ise şu: İktidar bloku, acilen CHP içinden bir “şeytan” çıkarmak ve bunun üzerinden muhalefeti zayıflatmak istiyor" yorumunda bulundu.

Etiketler: Deniz Baykal

yukarı çık