Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.6263
  • Euro 16.3736
  • GR ALTIN 917.95
  • ÇEYREK 1510.6

Demokrat Parti Lideri Gültekin Uysal: Televizyonlarda racon kesmekle ülke iyi yönetilmez

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarını eleştirerek "Televizyonlarda racon kesmekle ülke iyi yönetilmez" dedi.

Demokrat Parti Lideri Gültekin Uysal: Televizyonlarda racon kesmekle ülke iyi yönetilmez
  • 02 Haziran 2021, Çarşamba 18:50

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, dün akşam TRT ortak yayınında gazetecilerin sorularını cevaplandıran AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı değerlendirmelerle cevap verdi.

Uysal, “Huzur TEK PARTİ’de anlaşılan! Demokrasi serüvenimizin yeni miladı! Vah ki vah!!!” dedi.

Uysal, "Televizyonlarda racon kesmekle ülke iyi yönetilmez" diyerek Erdoğan'ın ekonomi açıklamalarını sert sözlerle eleştirdi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın yaptığı değerlendirmeler şöyle:

“Televizyonlarda racon kesmekle ülke iyi yönetilmez”

“Yazık oldu memlekete! Ülkeyi yönetenlerin ülkenin en temel probleminin farkında olmadığı yerde rehinsinizdir! Hala televizyonlarda ‘racon kesmekle’ ülkeyi iyi yönettiklerini zannediyorlar ya!

“Her 10 kuruşluk dolar artışının ülkeye 45 milyar TL zararı var!”

"Her bir sorumsuz yorum ve açıklamanın bedelini vatandaş, çiftçi, memur, emekli, tüccar her gün ‘can alıp can vererek’ ödüyor! Sizin evlerde sakladıklarınız DOLAR ($), oysa vatandaşın, yatırımcının ve ülkenin borcu DOLAR ($)!!! Her 10 kuruşluk döviz ($) artışının ülkeye 45 milyar TL zararı var!"

“Allah muhafaza bir de ‘ekonomist’ olmasaymış!!”

AKP Genel Başkanı Erdoğan, ‘ben ekonomistim’ demiş! Allah muhafaza bir de ‘ekonomist’ olmasaymışsınız ülkenin ve vatandaşın durumu nasıl olurdu? :)

Yüksek kur, yüksek enflasyon, yüksek faiz, düşük büyüme ve yüksek işsizlik... Türkiye ekonomisi bu noktaya nasıl geldi? Bu kadar büyük gafleti, bu kadar kısa süreye nasıl sığdırdınız!!!


yukarı çık