Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5066
  • Euro 11.0494
  • GR ALTIN 548.58
  • ÇEYREK 900.43

Demirören'e verilen 750 milyon dolara ne oldu?

Organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla hakkında arama ve tutuklama kararı bulunan Sedat Peker'in açıklamaları ülke gündeminde tartışılmaya devam ederken AK Parti'nin Demirören Grubu'na verilen kredi başta olmak üzere söz konusu iddalara sessiz kalması tepki topluyor.

Demirören'e verilen 750 milyon dolara ne oldu?
  • 13 Haziran 2021, Pazar 16:07

Hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker’in Türkiye'yi sarsan açıklamalarına AK Parti'nin hâlâ “sessizlik” kalması şaşkınlığa yol açıyor.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, AK Partililere Sedat Peker konusunda “yasak” getirildiği öğrenilirken AK Parti'nin söz konusu yasak kararı “Bir çete liderinin sözlerinin peşine mi takılacağız?” şeklinde yorumlanıyor.

Sedat Peker’in açıklamaları doğru yanlış değerlendirilmeksizin bir AK Partili bir yönetici, “Hepsi doğru olsa dahi bir çete elebaşının Türkiye’yi götürmek istediği istikametin peşine düşmek ne kadar bu devlete millete fayda getirir? 'Bir kamera bir tripoda yenileceksiniz' diyor. Kamera önünde bir kişi görünebilir ama arkasında birçok kripto FETÖ'cüden, PKK’lıdan derin-paralel yapılara uzanan çok sayıda yapı var. Muhalefet 17-25 Aralık gibi peşine takıldı, '5 benzemez'e bir de Peker eklendi. Konu yargıdadır. Bizim önümüzde çok iş var, işimize bakacağız, bu konuda konuşmayacağız” ifadelerini kullanıyor.

750 MİLYON DOLAR NEREDE?

Demirören grubunun Ziraat Bankası’ndan bir medya kuruluşunun alımı için kullandığı 750 milyon dolar krediyi ödemediğini iddia eden Sedat Peker'in söz konusu açıkaması hakkında Demirören grubundan da bir açıklama gelmedi.

Ayrıca Meclis'teki muhalefet partileri tarafından Demirören Grubu'nun Ziraat Bankası'ndan aldığı kredinin akıbetini öğrenmek için verilen araştırma komisyonu önerisi de AK Parti- MHP oylarıyla reddedildi.

Demirören Grubu'nun Ziraat Bankası'ndan aldığı kredi için AK Partili yöneticiler ise tepki toplayan şu düşünceleri dile getiriyor:

“Ekonomiye zarar verir” diyerek tepki gösteriyor. Türkiye’de serbest piyasa ekonomisinin işlediğini, kişisel verileri koruma kanunu ve uluslararası sözleşmelere imza atıldığı hatırlatılarak, 'Bankaların kime ne kadar kredi verdiğini nasıl sorar ve bunun açıklanmasını istersiniz. Tüm bankalar denetime tabidir ama bu istenen verileri açıklayamazsınız. Bunu yaparsanız ticari sır, özel hayatın gizliliği ihlal edilerek ekonomiye güveni sarsar, zarar verirsiniz."

İkinci 'paralel devlet yapılanması' vakası! İkinci 'paralel devlet yapılanması' vakası!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık