Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4576
  • Euro 10.2785
  • GR ALTIN 500.80
  • ÇEYREK 822.27

DEAŞ terörü, Kerkük'te petrol kuyularına saldırdı

DEAŞ teröristleri, 16 Nisan 2020 gece saatlerinde Kerkük’ün güneybatısındaki Hebaziye petrol kuyusuna silahlı saldırı düzenledi. Saldırıya, kuyunun güvenliğini sağlayan polislerce karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Olayda, bir Iraklı polis yaralandı.

DEAŞ terörü, Kerkük'te petrol kuyularına saldırdı
  • 16 Nisan 2020, Perşembe 22:39

Kerkük’te konuşlu bulunan Irak ordusuna bağlı 61. Tugay tarafından yapılan açıklamada, DEAŞ’ın vilayette uyuyan hücrelerine operasyon düzenlendiği ve teröristlerin yakalandığı ifade edildi.

QHA'da yer alan habere göre; DEAŞ, 13 Nisan 2020’de Kerkük’ün güneyinde Havice ilçesindeki polis noktasına bir saldırı düzenlemişti. Söz konusu, olayda da 1 polis hayatını kaybetmişti.

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının desteğiyle, 14 Nisan 2020’de Kerkük’teki DEAŞ hedeflerine düzenlenen saldırıda 1 Irak askeri ve DEAŞ mensubu 23 kişinin öldüğü belirtilmişti.

Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014’te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.

DEAŞ’ın bölge hakimiyetine sonra verilmesinden 3 yıl geçmesine rağmen özellikle Kerkük ve Diyala hattının batısında kalan kırsal bölgelerde DEAŞ hücreleri terör faaliyetlerine aralıklı olarak devam ediyor.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık