Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.8228
  • Euro 11.4568
  • GR ALTIN 567.21
  • ÇEYREK 928.17

Davutoğlu'nun partisi için tarih açıklandı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti'den istifası sonrası kuracağı yeni parti için tarih açıklandı. AK Parti 26. dönem Konya milletvekili Ömer Ünal yeni parti ile ilgili tarih verdi. Ünal, yeni partinin Kasım ayında kurulacağını söyledi.

Davutoğlu'nun partisi için tarih açıklandı
  • 21 Eylül 2019, Cumartesi 17:18

AK Parti'den istifa eden eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun ardından partisinden istifa eden AK Parti 26. dönem Konya milletvekili Ömer Ünal kurulacağı söylenen yeni parti hakkında açıklamalarda bulundu.

Yerel bir gazeteye açıklama yapan Ünal, yeni partinin Kasım ayında açıklanacağını söyledi.

Eski AK Partili Ömer Ünal gündeme dair acıklamalarda bulunarak şöyle konuştu; “Konya başta olmak üzere, Türkiye’nin çoğu şehrinden ‘Sizinle birlikte yol yürümek istiyoruz’ diyerek, arayanlar oluyor. Şaibesiz ve ideolojik ayrım yapmadan herkes ile yol yürümeye varız. Ayrıca biz seferden sorumluyuz. Zafer ise Allah’ın takdiridir. Yeni partinin Kasım ayı içinde ilan edileceğini söyleyebiliriz”

“NASIL OLUR DA AK PARTİ VE PERİNÇEK AYNI KULVARDA YOL YÜRÜR”

AK Parti'den istifa etmesinin gerekçelerini de açıklayan Ünal şunları kaydetti; “AK Parti’nin MHP ile yakınlaşması ciddi yanlışlardı. Söylemlerde yanlışlıklar oldu. Koalisyon dönemi bitecek denildi. Koalisyonların adı değişti ismi ittifak oldu. Birbirine demediğini bırakmayan iki parti, bir araya geldi. Bugün AK Parti’nin Doğu Perinçek ile birlikte yol yürümesini bana birinin izah etmesi gerekir. Nasıl olur da AK Parti ile Perinçek aynı kulvarda yol yürür? Bizi hangi değer Doğu Perinçek ile aynı çizgide buluşturdu? AK Parti’den istifa etmemin önemli bir sebebidir bu yakınlaşma. Bugünkü İttifak Yasası, Türkiye’nin geleceğine ambargo koyacak. Bunu önümüzdeki süreçte tüm siyasi partiler enine boyuna düşünecek”

ERKEN SEÇİM BEKLENTİSİ

2020 yılının Kasım ayında erken seçim beklediklerini sözlerine ekleyen Ünal, “2020 yılının Haziran ayından önce seçim olmaz. Çünkü vekillerin 2020 yılının Haziran ayında yaşları tutmasa da milletvekili statüsünden emekli olmaları için günleri dolmuş oluyor. Ama 2020 yılının Kasım ayında bir erken seçim gözüküyor” ifadelerinde kullandı.

Davutoğlu ile Babacan hakkında yeni anket sonuçları! Davutoğlu ile Babacan hakkında yeni anket sonuçları!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık