Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0883
  • Euro 9.7084
  • GR ALTIN 450.77
  • ÇEYREK 739.09

Davutoğlu'ndan 'parlamenter sistem' kampanyası!

Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanlığında kurulan Gelecek Partisi, parlementer sistemin geri getirilmesi için kampanya başlatıldı.

Davutoğlu'ndan 'parlamenter sistem' kampanyası!
  • 26 Nisan 2020, Pazar 22:41

Gelecek Partisi, TBMM’nin 100. kuruluş yılında parlamenter sistemi savunan kampanyanın başlatıldığını duyurdu. GelecekMecliste etiketiyle yürütülen kampanya 2020 yılı süresince devam edecek. 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da sosyal medya hesabı üzerinden, kampanya ile ilgili bir video paylaştı. 

Videoda ilk meclisin çok sesliliği ve bir asır boyunca parlamentonun farklı, görüş düşüncelere nasıl ev sahipliği yaptığı hatırlatıldı. 

Videoda şu ifadelere yer verildi: 

"Onlar bundan tam yüz yıl önce düşünce inanç ideolojik etnik ve mezhebi farklılarına rağmen birbirlerini yargılamadan fikir ayrılıklarını ihanet saymadan ortak bir ideal uğruna bizim için bir çatı altına omuz omuza oradaydı. Biz bugün de bu ülkenin geleceğinin o günkü gibi çok seslilikle ifade özgürlüğünde ve ortak akılda olduğuna inanıyoruz. Bugün de ideolojik, fikri, etnik ve inanç ayırılıklarını ihanet olarak damgalamayan, kişisel hırslar uğruna birbirini yargılamayan, bu ülke için bir çatı altında tek yürek olanların yeniden söz sahibi olduğu güçlü bir ülke için Gelecek Meclis'te."  


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık