Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6398
  • Euro 10.1456
  • GR ALTIN 493.83
  • ÇEYREK 810.29

Davutoğlu'ndan 'Kürtçe' açıklaması!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Hakkari'de gezi ve incelemelerini sürdürüyor. Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası'nda basın toplantısı düzenleyen Davutoğlu, "Bölge halkını kayyum ve KCK kıskacından kurtaracağız" dedi.

Davutoğlu'ndan 'Kürtçe' açıklaması!
  • 26 Ağustos 2021, Perşembe 12:44

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Hakkari’de gezi ve incelemelerde bulundu.

Davutoğlu, akşam saatlerinde Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası’nda basın toplantısı düzenledi.

Gazetecilere, Hakkari gezisi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu, “Biz asla baskıcı ve ötekileştirici bir siyaset yapmayacağız. Bölge halkının sorunları çözümsüz değildir. İnsanlarımızı kayyum ve KCK kıskacına teslim etmeyeceğiz” diye konuştu.

“KÜRTÇE YABANCI DİL DEĞİLDİR”

Sözcü'nün haberine göre; Davutoğlu, Türkiye’nin ve bölge halkının sorunlarına karşı çözüm önerilerini anlattı. “Türkiye’de Kürt ve sorun kelimelerinin yan yana kullanılmasından rahatsızlık duyuyorum” diyen Davutoğlu, “Kürtçe yabancı bir dil değildir. Bu toprakların dilidir. Bazen bizim partiye başvuranlar, başvuru formunda bilinen yabancı diller kısmına Arapça ve Kürtçe yazıyorlar. Ben hemen müdahale ediyorum. ‘Kürtçe yabancı bir dil değildir’ diyorum. Keşke ben de Kürtçe bilsem de sizinle konuşurken rahatça konuşabilsem. Dün bir televizyon kanalına bağlanan Kürt seyirci ekranda dilini konuştu diye yayından alındı. Ben hangi kuruluş olursa olsun buna karşı çıkarım. Yapılan en temel haliyle Anayasa’ya aykırıdır” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Hakkari’de ki gezi ve incelemelerine yarın Şırnak’ta devem edecek.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık