Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6211
  • Euro 10.1248
  • GR ALTIN 492.45
  • ÇEYREK 808.01

Davutoğlu'ndan iktidara Doğu Türkistan tepkisi!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu hükümeti Doğu Türkistan konusunda sert sözlerle eleştirdi.

Davutoğlu'ndan iktidara Doğu Türkistan tepkisi!
  • 08 Mart 2021, Pazartesi 20:15

Davutoğlu, "BM Doğu Türkistan'da fiili soykırım uygulandığını ilan etti. Ses veren var mı? 39 ülke BM adına imza attı. Dünyanın her yerinden ses veriyorlar da, Ankara'dan ses yok. Bunlar niye ses vermezler? Hani dünya 5'ten büyüktü? Peki bu 5'in için de Çin yok mu Sayın Erdoğan? Niye dünyaya başkaldırdığını söyleyen başınız neden Çin'in önünde onursuzca eğiliyor? Nedir sizi Çin'e mahkum eden?" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin Pendik 1. Olağan İlçe Kongresi’nde gündeme ilişkin konuştu.

“8 MART GÜNÜNÜ DOĞU TÜRKİSTAN’LI KADINLARIMIZA ADADIK”

* Buradan iktidara seslenerek kadın dendiğinde her türlü ayrımcılığa karşı harekete geçmeleri için bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Bu sene Gelecek Partisi olarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, tecavüz, kısırlaştırma ve zulüm altında inleyen toplama kamplarında her türlü insanlık ve kadın onuru çiğnenen Doğu Türkistan’lı kadınlarımıza adadık biz Gelecek Partisi olarak. Doğu Türkistan’a selam olsun.

“HANİ DÜNYA 5’TEN BÜYÜKTÜ?”

* BM Doğu Türkistan’da fiili soykırım uygulandığını ilan etti. Ses veren var mı? 39 ülke BM adına imza attı. Ses veren var mı? var, Kanada Parlamentosu, Hollanda Parlamentosu, Japonya Başbakanı, Finlandiya Başbakanı, Yeni Zelanda Başbakanı ses verdiler ve Doğu Türkistan’daki zulmü durdurun dediler. Peki sesi çıkmayan var mı? Utanmadan oturdukları makamda dilleri lal olmuş olanlar var mı? Var, maalesef onlar da Ankara’da oturuyor. Dünyanın her yerinden ses veriyorlar da, Ankara’dan ses yok. Bunlar niye ses vermezler? Hani dünya 5’ten büyüktü? Peki bu 5’in için de Çin yok mu Sayın Erdoğan? Niye dünyaya başkaldırdığını söyleyen başınız neden Çin’in önünde onursuzca eğiliyor? Nedir sizi Çin’e mahkum eden? Neden?

“SAYIN BAHÇELİ SEN NERDESİN ALLAH AŞKINA”

* Hani Türkçe’yi her yerde savunduğunu ve  milliyetçilik taslayan Sayın Bahçeli, Türkçe’nin mekanında, Kaşgar’da, Kaşgarlı Mahmud’un, Yusuf Has Hacib’in diyarında kadınlarımızın onuru çiğneniyor, sen neredesin Allah aşkına? Ankara nerede?

Kaynak: Sözcü

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık