Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.9349
  • Euro 16.7538
  • GR ALTIN 930.09
  • ÇEYREK 1530.2

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a 'Ben ekonomistim' tepkisi!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TRT Haber canlı yayınındaki “Ben ekonomistim…” sözlerini eleştirdi.

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a 'Ben ekonomistim' tepkisi!
  • 03 Haziran 2021, Perşembe 15:22

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TRT Haber yayınındaki “Ben ekonomistim. Kaynak üretmek nasıl olur. Böyle saldırmakla bir şey üretilmez.” sözlerine sosyal medya platformu Twitter hesabından tepki gösterdi.  

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün katıldığı TRT Haber’deki canlı yayında, “Biz kaynakların yapılandırılmasından yanayız. Şimdi biz Marmaray’ı yaptık dimi. Denizin altından gidiyor. Aynı anlayışla yaptık. Avrasya’yı da öyle yaptık. Ama bunların kafası basmaz. Yok, böyle bir araştırma. Ben ekonomistim. Kaynak üretmek nasıl olur. Böyle saldırmakla bir şey üretilmez. Bir yol yap. Biz geldiğimizde 23,5 milyar dolar borç vardı. 2013’te IMF’ye tüm borçları ödedik ve ilişkimizi kestik.” ifadelerini kullanmıştı.

SAYIN ERDOĞAN, SUSARSAN ÜLKE RAHAT EDECEK

Milligazete'de yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerine Davutoğlu'ndan tepki gecikmedi. Davutoğlu, Erdoğan'a, “Her açıklamandan sonra üçü birden aynı anda fırlıyor! Susarsan ülke rahat edecek.” dedi.

FAİZ-ENFLASYON-KUR İLİŞKİSİNİ NE ZAMAN ÖĞRENECEKSİN?

Ahmet Davutoğlu, Erdoğan’a “Sn. “ekonomist” Cumhurbaşkanı, üniversite birinci sınıf öğrencilerinin bildiği faiz-enflasyon-kur ilişkisini ne zaman öğreneceksin? Her açıklamandan sonra üçü birden aynı anda fırlıyor! Susarsan ülke rahat edecek! Amacın ne? Milleti ağlatıp, küçük bir zümreyi zengin mi etmek?” diye sordu.


yukarı çık