Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6321
  • Euro 10.1302
  • GR ALTIN 493.07
  • ÇEYREK 809.07

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a: Artık kibri bırakın

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te çay fırlatmasını eleştirerek "Artık kibri, halktan kopmayı, küçük rant hesabı peşinde koşmayı bırakın ve halkın derdiyle dertlenin" dedi.

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a: Artık kibri bırakın
  • 01 Ağustos 2021, Pazar 15:55

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Dünya Balkan Federasyonunun düzenlediği "Balkanlar’dan Hocaya Vefa" toplantısında konuştu.

Davutoğlu, Türk Hava Kurumu’na ( THK) kayyum olarak atanan heyetin başkanı Cenap Aşçı’nın açıklamalarını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’te vatandaşlara çay dağıtmasını eleştirdi.

"CUMHURBAŞKANI'NIN UZAKTAN ÇAY FIRLATTIĞI BİR ÜLKE GÖRMEK İSTEMİYORUZ"

"İktidarın göstermiş olduğu zaaflar ve bir kriz yönetiminde yapılmaması gereken hatalar hepimizin yüreğini dağlayan ikinci bir boyut oldu" diyen Ahmet Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Envanterde 9 uçak var görünüyor, 3 uçak kullanılıyor. Kriz çıktıktan sonra kiralanan uçaklar tam olarak yerlerine ulaşamıyor. Buradan bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanı’na ve iktidara sesleniyorum; zor zamanlarda biz eleştirmek istemeyiz, omuz omuza vermek isteriz. Ancak ülkemizin yürekleri dağlanırken, çiğerleri yanarken THK kayyum başkanının uçakları seferber etmek yerine düğün merasimlerine katıldığı, Sayın Cumhurbaşkanı’nın acılarını paylaşmak üzere gittiği bölgede vatandaşlarımızın yüreklerine dokunmak ve onları bağrına basmak yerine uzaktan çay fırlattığı bir ülke görmek istemiyoruz"

Acılar yaşanırken eleştirmek istemediğini vurgulayan Davutoğlu, Cumurbaşkanı Erdoğan’a ve geçmişte birlikte çalıştığı yönetim kademesindekilere şöyle seslendi:

"ARTIK KİBRİ BIRAKIN"

"Artık kibri, halktan kopmayı, küçük rant hesabı peşinde koşmayı bırakın ve halkın derdiyle dertlenin. Uzaktan çay atarak değil, dizinin dibinde oturarak, ormanı yanan, hayvanları telef olan yakınlarını kaybeden vatandaşlarımızı pandemi şartlarını da gözeterek ama gözlerinizle muhabbetle kucaklayarak bu sıkıntıları aşmaya çalışın. Doğru attığınız her adımda yanınızdayız. Ama milletin derdinden uzaklaştığınız zaman da bilin ki hakikatleri en gür sesle söylemeye devam edeceğiz"

Milligazete


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık