Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.7591
  • Euro 16.6417
  • GR ALTIN 923.08
  • ÇEYREK 1518.8

Davutoğlu'ndan Erdoğan çıkışı: Şahlanıyoruz diyor neresi şahlanma

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın, “Türkiye şahlanıyor, ekonomi şahlanıyor” sözlerine tepki gösterdi.

Davutoğlu'ndan Erdoğan çıkışı: Şahlanıyoruz diyor neresi şahlanma
  • 29 Ağustos 2021, Pazar 19:10

Davutoğlu, “Türkiye’nin doğusunda, batısında, kuzeyinde, güneyinde, her yerde vatandaş dert yanıyor. Vatandaş evine onuruyla ekmek götürebilecek bir imkan bulamıyor, sayın Cumhurbaşkanı ‘şahlanıyoruz’ diyor. Neresi şahlanıyor biliyor musunuz? Sayın Cumhurbaşkanı’nın etrafındaki üç-beş müteahhit şahlanıyor” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Arnavutköy 1. Olağan İlçe Kongresi’nde konuştu.

Sözcü'nün haberine göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın, “Türkiye şahlanıyor, ekonomi şahlanıyor” sözlerine tepki gösteren Davutoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

* Sayın Cumhurbaşkanı Türkiye'nin şahlanışa geçtiğini söylüyor. Hakkarililerle konuştum, birkaç sene önce 3 milyon civarında olan küçükbaş sayısı 600 bine düşmüş. Çiftçiler feryat ediyor, ‘Meralarımız kalmadı' diye. Toros Dağlarında bu sefer Yörüklerle buluştum; yangınlar dolayısıyla gözleri gökyüzündeydi, yangın söndürme uçakları gelecek mi diye. Günlerce yangın söndürme uçaklarını beklediler.

* Yangın söndürme uçakları, Türk Hava Kurumu'nun (THK) depolarındaydı. Marmaris'te İçmeler'de dağlar bayırlar yanmış, insanlar feryat ediyorlardı, ‘devlet nerede?' diye… İşte ‘şahlanan Türkiye' tabloları bu. Kastamonu'ya, Bartın'a gittim, adım adım dolaştım sel mekanlarını. Bozkurt'ta yüreği yanmış bir amca yıkılan binayı gösteriyordu, ‘4 yeğenimin cesedi bu binanın altında…' yanında da müteahhidin ayakta duran binalarını göstererek…


yukarı çık