Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0334
  • Euro 9.4934
  • GR ALTIN 491.14
  • ÇEYREK 806.24

Davutoğlu'ndan AKP'ye zehir zemberek sözler!

"Yolsuzluğu meşrulaştırıyorlar..."

Davutoğlu'ndan AKP'ye zehir zemberek sözler!
  • 20 Mayıs 2020, Çarşamba 9:32

AK Parti'den Erdoğan'ın talimatıyla başbakanlıktan indirilen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından gazeteci Cüneyt Özdemir'e konuk olduğu ve burada yaptığı konuşmanın bir bölümünü paylaştı.

"Ben Başbakanlıktan Gelecek Partisi’ni kurma düşüncesiyle ayrılmadım. O kitlelerle aramdaki manevi bağ koparılamaz. İhanet suçlaması yapan AK Partililere sesleniyorum; Ben değişmedim, değişen AK Parti. Bugünkü AK Parti, Genel Başkanlığını bıraktığım AK Parti değil" ifadeleriyle konuşmasının bir bölümünü paylaşan Davutoğlu, Başbakanlıktan ayrılma sürecinde etkili olan nedenleri anlattı. 

O MAKAMI BIRAKMAZDIM

Davutoğlu, "Beni üzen şeylerden birisi şu kanaatin yaygınlaşması: 'Pelikan bildirisi yayınlandı, Başbakanlık'tan ayrıldı. Bu doğru değil. Bütün dünyanın pelikanları toplansa ben o makamı bırakmazdım. Benim makamdan ayrılma gerekçemin temeli ben yurtdışında devlet görevindeyken, başbakanken, MKYK üyelerinin benim aleyhimde bir metne imza atmaları. Talimatla yaptılar bunu. Birçoğu da sonra benden özür diledi" ifadelerini kullandı.   

Davutoğlu, AK Parti'nin yolsuzlukları meşrulaştırdığını da söyledi. 

İŞTE O ANLAR: 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık