Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4017
  • Euro 10.1767
  • GR ALTIN 503.72
  • ÇEYREK 827.73

Davutoğlu'ndan AKP'ye sert eleştiriler: Aşı konusunu bile rant meselesi yaptılar!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, koronavirüs aşısı çeşitliliği konusunda hükümetin vahim hatalar yaptığını söyledi.

Davutoğlu'ndan AKP'ye sert eleştiriler: Aşı konusunu bile rant meselesi yaptılar!
  • 12 Ocak 2021, Salı 13:39

Gelecek Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Çin'den alınan koronavirüs aşıları hakkında milli güvenlik açıklaması yaptı.

İndependent Türkçe'ye konuşan Davutoğlu, Çin aşısı üzerinden AK Parti'yi sert dille eleştirdi.

Aşı konusunda kamuoyunu aydınlatacak açıklamaların yapılmadığını belirten Davutoğlu, "Ulusal aşı çalışması yapıyoruz dendi ama nereye gelindiği noktasında bilgi yok. Peki yapamadın içeride, yapacağın başka bir şey dışarıda en güvenilir aşıyı en kısa sürede ülkeye getirmektir. Bütün ülkeler bunu yaptı. İsrail, vatandaşlarının yüzde 16'sını bu hafta itibarıyla aşıladı." dedi.

"AŞI KONUSUNU BİLE RANT KONUSU YAPTILAR"

Aşı çeşitliliği konusunda yanlış bir yöntem kullanıldığını belirten Davutoğlu, "Türkiye peki ne yaptı? Uzun süre çeşitlendirilmiş aşı arayışına girmedi bir tek Çin'e yöneldi. Çin'deki de ikinci fazı tamamlanmış üçüncü fazı ise Türkiye'de yapılıyor. Bu Türkiye'nin insanını denek haline getirmektir. Çin ile anlaşma yapıldıysa anlaşmanın metnini gösterin ve kaç doz üzerinden anlaşma yapıldı. İkincisi aracı yok dediler aracı bir firma çıktı. Aşı meselesine bile rant olarak bakan bir yönetim anlayışı bu sağlık sorununu çözebilir mi?." diye konuştu.

"AŞI KONUSUNDA TEHLİKELİ YOLA GİRDİLER"

Aşı konusunda Türkiye'deki insanların tehlikeye atıldığını belirten Davutoğlu, şunları söyledi:

"Bütün ülkeler aşı konusunu milli güvenlik sorunu gördü bizimkiler milli beka dediler aşı konusunda bütün Türkiye'nin ve halkın güvenliğini tehlikeye atacak bir yola girdiler. Şuan itibarıyla aşı konusunda Mısır'dan geri durumdayız. Mısır halkının yüzde 60'nı aşılayacak şekilde anlaşmaları bağlamış durumda. Birçok ülke bu anlaşmaları yaptı. Türkiye'nin ise yaptığı hiçbir anlaşma yok"


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık