Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2643
  • Euro 10.7631
  • GR ALTIN 527.31
  • ÇEYREK 865.8

Davutoğlu'na Şehir Üniversitesi şoku

AK Parti'den ayrılarak Gelecek Partisi'ni kuran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurucuları arasında yer aldığı İstanbul Şehir Üniversitesi'nin faaliyet izni durduruldu ve idaresi garantör üniversite olan Marmara Üniversitesi'ne devredildi.

Davutoğlu'na Şehir Üniversitesi şoku
  • 19 Aralık 2019, Perşembe 22:59

Ahmet Davutoğlu'nun da kurucuları arasında yer aldığı İstanbul Şehir Üniversitesi ile Halkbank arasındaki kredi tahsili sorununa ilişkin önemli bir gelişme yaşandı.

İstanbul Şehir Üniversitesi'nin faaliyet izni durduruldu ve idaresi garantör üniversite olan Marmara Üniversitesi'ne devredildi.

YÖK tarafından yapılan açıklamada, "Üniversitenin mevcut mali durumunun eğitim öğretim faaliyetini sürdürülemeyecek hale getirdiği; öğrencilerin, akademik ve idari personelin mağduriyetini büyüteceği ve eğitim-öğretim faaliyetlerinin aksamasının artık kaçınılmaz hale geldiği anlaşıldığından Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 25/d-3 maddesi uyarınca İstanbul Şehir Üniversitesi’nin “Faaliyet izninin geçici olarak durdurulması’na ve idaresinin garantör üniversite olan Marmara Üniversitesine devrine karar verilmiştir" ifadeleri kullandıldı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık