Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.7644
  • Euro 11.4126
  • GR ALTIN 564.60
  • ÇEYREK 926.65

Davutoğlu’na İstanbul şoku!

Davutoğlu'nun kuracağı partinin İstanbul İl merkezi yapmak için kiraladığı ofis, tadilat ve mimari tasarım çalışmaları devam ederken izinsiz olduğu gerekçesiyle, AK Partili Bahçelievler Belediyesi tarafından mühürlendi.

Davutoğlu’na İstanbul şoku!
  • 22 Ekim 2019, Salı 20:38

AK Parti'den istifa ederek yeni parti hazırlıklarına başlayan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun İstanbul'daki çalışmalar için Bahçelievler'de E-5 üzerindeki Kadir Has AVM'nin bulunduğu binada bir ofis katı kiraladığı ortaya çıkmıştı.

Daha önce Kadir Has Üniversitesi tarafından kullanılan bina, mal sahibi tarafından başlatılan tadilat ve mimari tasarım çalışmalarının izinsiz yapıldığı gerekçesi ile 15 Ekim tarihinde AK Partili Bahçelievler Belediyesi tarafından durduruldu.

Sözcü'nün haberine göre, Davutoğlu'nun kuracağı yeni partinin İstanbul İl merkezi olarak kullanılması planlanan 1700 metrekarelik alana sahip olan ofis için, Kasım ayında tabela asılması planlanıyordu. 

AVM ve iş merkezi olarak faaliyette olan binanın imar barışından da yararlandığı yasal olarak hiçbir engelinin bulunmadığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre yeni partinin İstanbul İl Başkanlığı olarak kullanılmak üzere belirlenen alternatifler arasında en güçlü aday olan binadan, yaşanan bu gelişme üzerine vazgeçildi. Mal sahibine zarar vermemek için kira anlaşmasının iptal edildiği ve yeni ofis arayışına başlandığı öğrenildi.

“DEMOKRASİYE ENGEL”

CHP'li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, yıllardır var olan binaya bugüne kadar hiçbir müdahale yapılmazken, bir katının Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı parti için kiralanmasının ardından AK Partili  Bahçelievler Belediyesi tarafından mühürlenmesine tepki gösterdi. Ataman, “Bu bina mühürlendiyse Bahçelievler'de mühürlenmeyen bina kalmaz” dedi. Mühürlemenin tamamen kasıtlı bir işlem olduğuna dikkat çeken Ataman “Acaba kimler Bahçelievler Belediye Başkanı'na baskı kurdu? Kamu gücünü kullanarak bir partinin merkezi için kiralanmış bin binayı mühürlemek demokrasiyi engellemektir” diye tepki gösterdi.

“ENGEL OLANLAR YOL ARKADAŞLARI…”

Ataman şöyle devam etti: “Bu yöntemi daha önce CHP ve İYİ Parti'ye karşı da kullandılar. Salonları vermediler, önceden kiraladığımız yerlerin anlaşmalarını iptal ettiler. Sonra da çıkıp demokrasi havarisi kesildiler. Türkiye Cumhuriyeti'ne başbakanlık yapmış Ahmet Davutoğlu İstanbul'da partisi için kiralık yer bulamıyor. Adımını attığı yerde, engellemeyle karşılaşıyor. Engel olanlar da yol arkadaşları. Kaldı ki Sütlüce'deki AKP İstanbul İl Başkanlığı binası, ‘İstanbul'a ihanet eden adamın' arsasına, Karaağaç Bektaşi Dergâhı'nın mezarlığının üzerine yapılmıştı. Bazı mezarlar gizlice taşınmıştı. Demokrasi adına çok kötü bir örnek. Kızdığında maliyeci gönder, olmadı belediye zabıtalarını gönder… Bu mu gelinen nokta?”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık