Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5085
  • Euro 10.0319
  • GR ALTIN 480.17
  • ÇEYREK 787.86

Davutoğlu, kendisine 'tele kulak' suçlaması yapan Süleyman Soylu'ya yanıt verdi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisine yönelik iddialarına cevap veren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, kendisine 'tele kulak' suçlaması yapan Süleyman Soylu'ya yanıt verdi!
  • 26 Mayıs 2021, Çarşamba 14:03

FOX Haber kanalında gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, İçişleri Bakanı Soylu'nun iddialarına cevap verdi.

"Söylediği her şey külliyen yalan. Bir tane doğrusu yok" diyen Davutoğlu, 3 ismin kendisine kumpas kurduğunu da iddia ederek, "Parti içinde bir çete örgütlendi. Binali Yıldırım, Süleyman Soylu ve Berat Albayrak. Soylu kendisini ihbar ediyor, 'Ben meşru Başbakan'a karşı kumpas kurdum' diyor" dedi.

Davutoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Sedat Peker'in Süleyman Soylu'ya yönelik iddialarına cevap beklerken Soylu bir anda konuyu bana getirdi. Söylediği her şey külliyen yalandır. Bir tane doğrusu yok. Bunların siyaseti bir kurtlar sofrasıdır. İlk düşen kim olacak diye bakıyor herkes.
 
Süleyman Soylu, güzel bir itirafta bulunuyor. Kendi başbakanına, kendi genel başkanına karşı bir kumpasın içinde olduğunu itiraf ediyor. Ben çetin bir işe kalkıştım, imar rantlarına, faiz rantlarına, çıkarcılara, mafyalara neşter atacaktık. Siyaset-mafya-iş dünyası arasındaki bağları koparmak üzere siyasi ahlak yasası getirecektim.

"3 İSİM BANA KUMPAS KURDU"

Tüm bu adımlara karşı karşımda bir çete örgütlendi parti içinde: Binali Yıldırım, Süleyman Soylu ve Berat Albayrak. Soylu kendisini ihbar ediyor, "ben meşru Başbakana karşı kumpas kurdum" diyor. Bu son saldırı, kurtlar sofrasında birbirini yemekte olan kurtların 'buraya birini daha çekelim de onu da yiyelim' deme çabasıdır. Ben o sofraya gelmem Sayın Soylu. Ama sen o kumpasın hesabını Allah indinde de kullar indinde de hesabını vereceksin.

Benim olduğum yere rüşvet giremezdi, nepotizm giremezdi, benim olduğum yere mafya giremezdi. Bu bendin yıkılması gerekiyordu ki bu çark sürsün. Kurtlar sofrasında oturan o alçak kurtlar sahne alsınlar.

Cumhurbaşkanı tarihi bir yol ayrımında. Alttan alta kaynayan bir yanardağın üstünü kapatmaya çalışırsa hayatının hatasını yapacak. Türkiye'yi kendisinin değil Bahçeli'nin yönettiğini, rotayı da Perinçek'in belirlediğini ortaya koymuş olacak."

NE OLMUŞTU?

Sedat Peker'in kendisi hakkındaki iddialara cevap vermek için Habertürk'e çıkan İçişleri Bakanı Soylu, eski Başbakan ve Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nu da hedef almıştı. Gelecek Partisi de Soylu'nun Davutoğlu ile ilgili iddialarına cevap vermişti.

Twitter'dan paylaşım yapan Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan "Süleyman Soylu hesap vermek yerine kendini kurtarma, gündemi saptırma derdinde. Sayın Genel Başkanımız hakkındaki tüm iddiaları, yalan ve iftiradır. Aynı kanalda, aynı gazeteciler ile Sn.Davutoğlu’nun yarın akşam cevap hakkını kullanmasını talep ediyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'nun Başbakan olduğu dönemde HDP ile anayasa yapmak istediğini belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Davutoğlu'nun ayrıca MKYK üyelerinin odalarını dinlettirdiğini iddia etmişti.

Kaynak: Günboyu

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık