Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3586
  • Euro 9.935
  • GR ALTIN 486.53
  • ÇEYREK 802.86

Davutoğlu: Erdoğan, Bahçeli hakkında dediklerini açıklasın

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhur İttifakı ortaklarından MHP lideri Bahçeli hakkında açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu: Erdoğan, Bahçeli hakkında dediklerini açıklasın
  • 30 Ocak 2021, Cumartesi 21:41

Bahçeli ile 2015'te yaptığı koalisyon görüşmesini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktardığını belirten Davutoğlu, "Sayın Erdoğan çıksın o günlerde Bahçeli hakkında ne dediklerini söylesin bakalım" çağrısında bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Konya'nın yerel televizyon kanalı Kanal 42‘de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“ERDOĞAN BAHÇELİ HAKKINDA DEDİKLERİNİ AÇIKLASIN”

7 Haziran seçimlerinde AK Parti Genel Başkanı olarak görev yaptığı süreçte MHP Genel Başkanı Bahçeli ile yaptığı koalisyon görüşmelerine ilişkin de konuşan Davutoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü:

* Bahçeli dün Erdoğan'a yalancı diyor, şimdi Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı adayı ilan etti. Böyle yerlilik, millilik olmaz. Karınlarından konuşmasın kimse. Çıksınlar açıklasınlar.

* Sayın Erdoğan'da perde gerisine sığınmasın. Bahçeli ile yaptığım görüşmeyi de bir başbakan olarak aktardım. Kılıçdaroğlu ile de yaptığım görüşmeyi de aktardım.

* Sayın Erdoğan çıksın o günlerde Bahçeli hakkında ne dediklerini söylesin bakalım. Bu noktaya nasıl gelindi? Çünkü herkesin herkese ihtiyacı var.

* Bahçeli bugün MHP liderliğini Erdoğan'a borçlu. Erdoğan'da Bahçeli'ye. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve yetkilerinde birbirlerine bağlılar şu an da.

* Bu vizyon ortaklığı değil. Bu milli ortaklık da değil. Bu birbirine muhtaç olan ve gücü kaybettiklerinde halkın arasında çıkmakta zorlanacak olan insanların ortaklığı.

Kaynak: Sözcü

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık