Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.5522
  • Euro 16.2262
  • GR ALTIN 906.69
  • ÇEYREK 1492.2

Davutoğlu: Çeteler, İktidar dönemi bittiği anlarda çıkar!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Peker'in açıklamaları hakkında, "İçişleri Bakanı suç örgütü tanımlamasıyla açıklama yapıyor. Daha önce devlet adına koruma veren siz değil miydiniz? dedi

Davutoğlu: Çeteler, İktidar dönemi bittiği anlarda çıkar!
  • 10 Mayıs 2021, Pazartesi 18:49

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, T24 yazarı Murat Sabuncu’nun hazırlayıp sunduğu “Türkiye’de hayat nasıl bayram olur?” programında soruları cevapladı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bu kadar hukuksuzlaşmanın, yoksullaşmanın, fakirleşmenin olduğu yerde normalde çoktan seçime gidilmesi gerektiğini belirterek, “Bir ülkenin üzerinde, ekonomisinin, hukukun üzerinde kara bulutlar dolaşmasının, çözümü seçimdir. Ve çözüm bu anlamda hem çözümdür hem rahmettir. Rahatlatır. O kara bulutlar kasvet haline gelirse ve seçim olmazsa yıldırım düşer yani ülkede gerilim olur.” dedi.

Sedat Peker'in Youtube kanalından konuşmaya başlamasını değerlendiren Davutoğlu, Peker'in daha önce Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ve iktidar aktörlerine açık destek verdiğini vurgulayarak, “Devlet yeni mi öğrendi suç örgütü lideri olduğunu?  Referanduma destek için, Cumhurbaşkanlığına destek için neredeyse mitingler yaptı ve Anadolu'da Ak Partililer tarafından karşılandı, iktidar tarafından karşılandı. Bugün İçişleri Bakanı, suç örgütü tanımlamasıyla açıklama yapıyor. Peki daha önce devlet adına koruma veren siz değil miydiniz?” diye sordu.

SEDAT PEKER'E KORUMA VEREN SİZ DEĞİL MİYDİNİZ?

Sedat Peker'in açıklamaları hakkında konuşan Ahmet Davutoğlu, daha önce de suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın siyasilere yönelik tehditlerini hatırlatarak, bunun münferit bir olay olmadığını söyledi.

Peker'in açıklamaları için, “Elit içi çatışmanın, iktidar içi çatışmanın çok vahim bir düze çıktığını gösteriyor.” diyen Davutoğlu, “Daha önce Sedat Peker ile ilgili yere göğe sığmayan ifadeler kullanıp tweetler atanlar, Sedat Peker'in açık destek verdiği sayın Cumhurbaşkanı  ve iktidar aktörleri, şimdi aralarında bir kavga başlamış bu görülüyor. Gerçekten hukuki bir durum mu var? Eğer gerçekten bu bir suç örgütüyse niye daha önce herhangi bir işlem yapılmadı? Devlet yeni mi öğrendi suç örgütü lideri olduğunu? Eğer suç örgütü lideri değilse, daha önce referanduma destek için Cumhurbaşkanlığına destek için neredeyse mitingler yaptı,  Anadolu'da Ak Partililer tarafından karşılandı, iktidar tarafından karşılandı. Devlet koruma verdi. Bugün İçişleri Bakanı, suç örgütü tanımlamasıyla açıklama yapıyor. Peki daha önce devlet adına koruma veren siz değil miydiniz? Aynı bakan değil miydi?” diye sordu.

ÇETELER, İKTİDAR DÖNEMİ BİTTİĞİ ANLARDA ÇIKAR

Zamanlamaya dikkat çeken Davutoğlu, “Bu çeteler ne zaman çıkar, böyle yapılar ne zaman çıkar? Genellikle bir iktidar döneminin bittiğine ve bir rant paylaşımının sonuna gelindiği anlarda çıkar.” ifadesini kullandı.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANANLAR, KIRMIZI HALIYLA KARŞILANDI

Ahmet Davutoğlu, “Eğer bu iddialar doğruysa mutlaka bir tahkikat ve araştırma yapılmalı. Eğer doğru değilse çıkıp söylenmeli bunlar. O zaman niye suç örgütü? Kırmızı bültenle aranıyor şu anda. Daha önce neredeyse kırmızı halılarla karşılanan insanlar, Anadolu'da gittikleri yerde siyasi lider gibi karşılanan ve iktidar tarafından koruma altında olanlar.” dedi.

Davutoğlu, Peker'in iddialarının re'sen savcılar tarafından soruşturulması gerektiğini söyledi.

Milligazete


yukarı çık