Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.6558
  • Euro 8.9121
  • GR ALTIN 457.93
  • ÇEYREK 751.31

Davutoğlu, 'Bunu ilk kez açılıyorum' dedi ve...

AK Parti'den ayrılıp Gelecek Partisi'ni kuran eski başbakan Ahmet Davutoğlu 2016'da yaşadığı istifa süreciyle ilgili olarak İlk defa söylüyorum burada... Bütün teşkilatlar "İzin verin sizinle birlikte istifamızı verelim" dediler." dedi.

Davutoğlu, 'Bunu ilk kez açılıyorum' dedi ve...
  • 15 Nisan 2020, Çarşamba 13:32

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, FOX TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına katıldı.

2016 yılında istifa edip AK Parti Genel Başkanlığı koltuğunu Binali Yıldırım’a bırakan Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa ve geri dönüş sürecini değerlendirdi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan habersiz sokağa çıkma yasağı kararı alamaz. Soylu’nun istifası doğru bir karardı ama arkasında duramadı.

Ahmet Davutoğlu, 2016’da yaşadığı istifa süreciyle ilgili de konuştu:

* Bunu hatırlatmak istemezdim. Ama ben başbakanlıktan istifa ederken ‘düşük profilli başbakan isteniyor’ dendi. Benim böyle olmadığım aşikar, ben makamın hakkını verdim. Kimse bunun aksini iddia edemez. Hakkını veremeyeceğimi düşündüğüm anda istifa ettim.

* İlk defa söylüyorum burada… Bütün teşkilatlar “İzin verin sizinle birlikte istifamızı verelim” dediler.

Davutoğlu’nun diğer açıklamaları şöyle:

* Her zaman söyledim devletin üst kademelerinde akrabalık ilişkisi olamaz. Bugün Hazine ve Maliye Bakanı’ndan kimse hesap soramıyor.

* Bakanlar eşit görünüyor ama hep bir bakan bir adım önde. Sayın Soylu ile Sayın Albayrak arasındaki bir rekabetten bahsediliyor.


ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık