Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9331
  • Euro 18.4099
  • GR ALTIN 1039.3
  • ÇEYREK 1710.6

Davutoğlu: Bu olay bir kez daha gösterdi ki...

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yangın felaketinin yaşandığı bölgelerde gördükleri tablonun yürekleri dağladığını söyledi.

Davutoğlu: Bu olay bir kez daha gösterdi ki...
  • 04 Ağustos 2021, Çarşamba 20:27

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin PYK toplantısında açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Devam eden orman yangınlarına işaret eden Davutoğlu, iktidarın uçaklara yönelik açıklamalarını ise “Tam bir iletişim faciası” olarak yorumladı.

“KAYYUM İLE YÖNETİLEN YER İFLAH OLMUYOR”

“Hava aracı yok, Cumhurbaşkanı helikopterle havadan denetim yapıyor, bu olmaz” diyen Davutoğlu, Türk Hava Kurumu (THK) Kayyum Başkanının “düğündeydim” açıklamalarını da “yüzsüzce, pişkince” şeklinde değerlendirdi.

Davutoğlu, “Bu olay bir kez daha gösterdi ki kayyum ile yönetilen hiçbir yer iflah olmuyor. Çünkü kayyum işi sahiplenmiyor” ifadelerini kullandı.

“YAZLIK SARAYIN MALİYETİNE 15 YENİ UÇAK ALINABİLİRDİ”

Türkiye'nin çalışır halde yangın söndürme uçaklarının bulunmamasına eleştirilerde bulunan Davutoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

“Ortaya çıkan şu ki, yangın için alınan uçakların bakımları bile yapılmamış. eğer bu uçaklar gerçekten yangında kullanılamayacak kadar eskimiş, bozuk ise -ki görüntüler aksini gösteriyor- neden yenilerini alıp koymadınız envantere? Cumhurbaşkanı filosuna yeni uçaklar almak yerine yangın söndürmek için uçak alacaktınız. Marmaris'teki bir Yazlık Sarayın maliyeti 640 milyon lira. Bir yangın uçağının maliyeti 43 milyon lira. Bir Yazlık Sarayın maliyetine 15 tane yangın söndürme uçağı alınabilirdi. Cumhurbaşkanlığı filosundaki uçakların toplam maliyeti 8-9 milyar lira değerinde. Bu parayla 150'ye yakın yangın söndürme uçağı alınabilirdi”

Kaynak: Sözcü

yukarı çık