Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6305
  • Euro 10.1291
  • GR ALTIN 492.78
  • ÇEYREK 808.47

Dağlık Karabağ’da hezimete uğrayan Paşinyan yeniden Ermenistan başbakanı oldu

Paşinyan, Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın imzaladığı kararname ile yeniden başbakan oldu.

Dağlık Karabağ’da hezimete uğrayan Paşinyan yeniden Ermenistan başbakanı oldu
  • 02 Ağustos 2021, Pazartesi 20:26

Geçen Azerbaycan'a 44 güne yenilen ve Dağlık Karabağ'da hezimete uğrayan Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Ermeni halkı tarafında uzun süre meydanlarda protesto edilmişti. Ermenistan'da yapılan parlamento seçimlerini kazanan Paşinyan, Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın imzaladığı kararname ile yeniden başbakan oldu.

Ermenistan'da geçtiğimiz 21 Haziran'da yapılan parlamento seçimlerini Başbakan Nikol Paşinyan'ın, Sivil Sözleşme Partisi yüzde 53,92 oy alarak kazanmıştı.

SARKİSYAN KARARNAMEYİ İMZALADI

Yapılan seçimler Ermenistan Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından da resmi olarak ilan edilince Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan bugün Nikol Paşinyan'ın yeniden başbakan olarak atanması yönünde kararname imzaladı.

MECLİS ÇOĞUNLUĞUNU DA KAZANMIŞTI

Ermenistan Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada Paşinyan'ın tekrar başbakan olarak atandığı belirtilirken seçimlerde Paşinyan'ın partisinin meclis çoğunluğunu da kazanmasından dolayı ulusal mecliste başbakan atanmasına yönelik seçim yapılmasına gerek olmadığı hatırlatıldı.

YENİ KABİNESİNİ OLUŞTURACAK

Ermenistan'da yeniden seçilen Başbakan Paşinyan ve milletvekilleri ulusal mecliste yemin ederken Paşinyan'ın önümüzdeki günlerde yeni hükümet kabinesini de oluşturması bekleniyor.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık