Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4009
  • Euro 10.1746
  • GR ALTIN 503.40
  • ÇEYREK 827.17

Cumhur İttifakı’nda 'reform' çatlağı!

Cumhur İttifakı’nda 'reform' gerginliği yaşandığı iddia edildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin son dönemde yaptığı açıklamalar Cumhur İttifakı’nı karıştırdı.

Cumhur İttifakı’nda 'reform' çatlağı!
  • 19 Aralık 2020, Cumartesi 12:39

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın açıkladığı ekonomi ve hukuk 'reformları', MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yaptığı çıkışlarla adeta çıkmaza girdi.

Ankara kulislerindeki son gelişmelere göre 'reform' tartışmaları, AK Partili ile MHP arasında fay hatları oluşmasına neden oldu.

Bu durumun yeni ittifaklara yol açabileceği konuşuluyor. AK Partili isimler ise MHP'nin reform sürecine yön tayin etmesinin Cumhur İttifakı'nda dönüşü çıkmazlara neden olabileceği söyleniyor.

AK PARTİLİ YETKİLİ: FİKİR BİRLİĞİ YOK

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Partili yetkili, “Reforma yönelik partimiz içerisinde birbirinden farklı anlayışlar var. Fikir birliği yok. Ancak şunu kesin olarak ifade edebilirim; Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın aklındaki reformlar MHP’nin çizmeye çalıştığı istikametten çok farklı.” değerlendirmesinde bulundu.

AK PARTİLİ YETKİLİ: CUMHUR İTTİFAKI İÇERİSİNDE İNFİLAKA VARABİLECEK

MHP'nin AK Parti'nin yapmak istediği 'reformları' kısıtladığını ifade eden AK Partili yetkili, "Siyasetimize yeni bir soluk getirmek istiyoruz. Tıkanıklığı gidermek amacındayız. Elbette MHP’nin desteği burada önemli.  Ama AK Parti’nin manevra kabiliyetini sınırlanması Cumhur İttifakı’na kazanç getirmez. Eğer gereken hassasiyet gösterilmezse Cumhur İttifakı içerisinde infilaka kadar varabilecek bir sinir harbi yaşanabilir.” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık