Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2576
  • Euro 10.7627
  • GR ALTIN 526.94
  • ÇEYREK 864.72

Cübbeli Ahmet'in silahlı tarikatlarla ilgili açıklamalarına Bakanlık tahkikat başlattı

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmüt Ünlü’nün “Savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım” sözleriyle ilgili içişleri Bakanlığı’ndan açıklama geldi. İçişleri Bakanı Yardımcısı Mehmet Ersoy, konuyla ilgili terör ve istihbarat birimlerinin tahkikata başladığını söyledi.

Cübbeli Ahmet'in silahlı tarikatlarla ilgili açıklamalarına Bakanlık tahkikat başlattı
  • 21 Eylül 2020, Pazartesi 14:02

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk’ün konuştuğu “Cübbeli Hoca” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün “Savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım” ifadeleri üzerine açıklama yaptı.

Ersoy, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi.

Bakanlığımızca, bugüne kadar selefi derneklerle ilgili yapılan denetimlerle birçok dernek kapatılmış, birçoğuna para cezası uygulanmıştır. İç Güvenlik Stratejileri Başkanlığı’nca da konunun önemine binaen 1,5 yıllık kapsamlı bir çalışma gerçekleştirilmiştir.

Bir kısım derneklerin silahlandığı iddiası ya da ihtimaline karşı da kayıtsız kalmamız mümkün değildir. Paylaşılan ilk demeçten sonra da derhal Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü denetçileri, terör ve istihbarat birimlerimiz tekrar tahkikata başlamıştır.

Mesele aynı hassasiyetle takip edilmeye devam edilecek, idari ve adli süreçler işletilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Cübbeli Ahmet, '2 bin selefi dernek silahlanıyor' iddiasının arkasında durdu: Çağırırlarsa... Cübbeli Ahmet, '2 bin selefi dernek silahlanıyor' iddiasının arkasında durdu: Çağırırlarsa...

Burhan Kuzu'dan 'Tarikat' çıkışı: İhtiyaç! Burhan Kuzu'dan 'Tarikat' çıkışı: İhtiyaç!

Cübbeli Ahmet'ten 'İç Savaş' çıkışı: Silahlanıyorlar... Cübbeli Ahmet'ten 'İç Savaş' çıkışı: Silahlanıyorlar...

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık