Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.4926
  • Euro 11.0544
  • GR ALTIN 548.78
  • ÇEYREK 900.75

CNN Türk’e ‘yapay et’ tepkisi!

CNN Türk'te yayınlanan yapay et ile ilgili haber, vatandaşın tepkisini çekti. "Hayvancılık gezegene zarar veriyor" başlıklı haber sonrası "#CnnTürkHaddiniBil" etiketi gündem oldu.

CNN Türk’e ‘yapay et’ tepkisi!
  • 26 Nisan 2021, Pazartesi 17:16

 CNN Türk'te yayınlanan ve 'yapay et' projesini konu alan haber vatandaşın tepkisini çekti.

"Hayvancılık gezegene zarar veriyor" başlığı atılan haber için binlerce vatandaş "#CnnTürkHaddiniBil" etiketi ile kanala tepki gösterdi.

Suni et üretiminin başında İsrail merkezli 'Future Meat Technologies' firması ile merkezi ABD olan ve Bill Gates tarafından desteklenen 'Memphis Meats' firması geliyor.

Bill Gates, piyasa değerinin 10 yıl içinde 140 milyar dolara kadar ulaşması beklenen suni et tüketimini hızlandırmak için temelsiz söylemlerini de arttırmıştı.

İneklerin çıkardığı gazların küresel ısınmada payı olduğunu öne süren Bill Gates, zengin ülkelerin bu hayvanların yetiştiriciliğini bırakıp yapay et tüketimine geçmesi gerektiğini söylemişti.

TÜRKİYE'DEN 56 BİN DÖNÜM ARAZİ ALDI

Öte yandan 'yapay et' projesinde ismi ön plana çıkan Bill Gates’in Edirne ve Kırklareli'nde olmak üzere, Türkiye'den toplamda 56 bin dönüm tarım arazisi aldığı iddia edilmişti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık