Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 6.2342
  • Euro 6.8843
  • GR ALTIN 316.49
  • ÇEYREK 517.47

Çinlilerden yayılan Corona virüsü iki ülkeye daha yayıldı !

Çin'de coronavirüsten ölenlerin sayısı giderek artarken, virüsün iki ülkeye daha bulaştığı bildirildi. Coronovirüs, Belçika ve Malezya'da da görüldü...

Çinlilerden yayılan Corona virüsü iki ülkeye daha yayıldı !
  • 04 Şubat 2020, Salı 15:32

Çin'in Vuhan kentinden tahliye edilen bir Belçika vatandaşı ile Singapur'a yaptığı iş ziyaretinde Çinli iş insanlarıyla görüşen Malezya vatandaşında yeni tip coronavirüs vakası tespit edildi. Belçika Sağlık Bakanı Maggie De Block, basına yaptığı açıklamada, pazar günü 9 Belçikalı'nın Çin'in Vuhan kentinden tahliye edildiğini anımsattı.

Tahliye edilen 9 kişiden birinde coronavirüsün tespit edildiğini belirten De Block, diğer 8 kişinin testlerinin yapıldığını ve virüsün görülmediğini söyledi. De Block, coronavirüs tespit edilen kişinin Saint Peter's hastanesine kaldırıldığını, sağlık durumunun iyi olduğunu ifade ederek, "Hastane gerekli tecrübe ve teçhizata sahip." açıklamasında bulundu.

Öte yandan, Malezya basınında yer alan haberlere göre, Selangor eyaletinde yaşayan 41 yaşındaki ismi açıklanmayan bir erkek, yüksek ateş ve boğaz ağrısı şikayetiyle doktora gitti.Yetkililer, geçen haftadan bu yana hastanede tutulan kişiye coronavirüs teşhisi koydu.

BİR MALEZYALIYA VİRÜS BULAŞTI

Hastanın 16-23 Ocak tarihlerinde Singapur'a iş ziyaretinde bulunduğu ve ziyareti sırasında Çinli iş insanlarıyla görüştüğü açıklandı.Olaya dair açıklama yapan Sağlık Bakanı Dzulkefly Ahmed, hastanın şu an sağlıklı koşulda olduğu ve karantinasının süreceğini belirtti.Söz konusu vakayla birlikte ilk defa bir Malezyalının coronavirüse yakalandığı açıklandı.


ANKET

Barış Pınarı Harekatını nasıl değerlendiriyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık