Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5396
  • Euro 11.1032
  • GR ALTIN 548.52
  • ÇEYREK 899.91

Çin'in Ankara Büyükelçisi Dışişleri'ne çağrıldı!

Çin Ankara Büyükelçisi'nin Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldığı öğrenildi.

Çin'in Ankara Büyükelçisi Dışişleri'ne çağrıldı!
  • 06 Nisan 2021, Salı 18:10

Çin Büyükelçiliği resmi hesabından yapılan açıklamada, Meral Akşener ve Mansur Yavaş hedef alınmıştı. 

Çin Ankara Büyükelçisi Liu Shaobin, az önce Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. Çin Ankara Büyükelçiliği resmi hesabından bugün İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Barın paylaşımlarına yönelik açıklamada bulunulmuştu.

Söz konusu açıklamada, "Çin tarafı, herhangi bir kişi veya gücün Çin’in egemenliğine ve toprak bütünlüğüne herhangi bir şekilde meydan okumasına kararlılıkla karşı çıkmakta ve bunu şiddetle kınamaktadır. Çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır" ifadelerine yer verildi.

Yaşanan gelişmelerin ardından Çin Ankara Büyükelçisi  Liu Shaobin'in Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldığı öğrenildi. 

NE DEMİŞLERDİ?

Meral Akşener ve Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarda Çin tarafından Uygur Türkleri'ne yönelik katliamlara dikkat çekmişlerdi. Akşener, "#BarınKatliamı’nda Çin esaretine boyun eğmeyen Doğu Türkistanlı soydaşlarımızı, şehadetlerinin yıl dönümünde rahmetle anıyorum… Esaret altındaki soydaşlarımızı unutmayacak, uğradıkları zulümlere sessiz kalmayacağız. Doğu Türkistan bir gün mutlaka bağımsız olacak" ifadelerini kullanırken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise şunları dile getirmişti: 

Doğu Türkistan'da yaşanan katliamın acısını 31 yıl geçmesine rağmen hâlâ ilk günkü gibi hissediyoruz. Barın şehitlerini rahmetle anıyorum.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık