Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4294
  • Euro 8.982
  • GR ALTIN 412.55
  • ÇEYREK 676.83

Çin'den şok görüntüler!

Çin'de ortaya çıkan ve kısa sürede yüzlerce can alan corona virüsüne karşı Çin'in başlattığı uygulama sosyal medyada büyük tepki çekti. Özel koruyucu kıyafetler giyen yetkililer, insanları evlerinde yaka paça gözaltına almaya başladı.

Çin'den şok görüntüler!
  • 09 Şubat 2020, Pazar 11:01

Doğu Türkistan'daki Uygur Türkleri'ne karşı uyguladığı zulümle bilinen Çin, bu kez başka bir insan hakkı ihlali ile gündeme geldi. Özel koruyucu kıyafetler giyen yetkililer, insanları evlerinden yaka paça dışarı çıkararak gözaltına almaya başladı.

Çin Sağlık Komisyonu dün 86 kişinin coronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini açıklarken, toplan can kaybı 724'e yükseldi. Yetkililer, virüsle enfekte olan vaka sayısının ise 34 bin 546 olduğunu açıkladı. Bu hastaların 6 bin 101'inin sağlık durumu ciddiyetini korurken, 2 bin 50'si tedavileri tamamlanarak taburcu edildi.

DEHŞETE DÜŞÜREN GÖRÜNTÜLER

Ölümlerin ikisi hariç tümü Çin ana karasında yaşandı. Çin'e bağlı Hong Kong ile Filipinler'de de birer kişi hayatını kaybetti. Virüsün ortaya çıktığı ve dünyaya yayıldığı Wuhan kentinde çekilen dehşet verici görüntüler uluslararası medyaya yayınlanmaya devam ediyor.

TOPLU GÖZALTILAR BAŞLADI

Cuma günü Pekin Yönetimi, virüsle enfekte olduğundan şüphelenilen ve "zanlıların" yakın temasta bulunduğu düşünülen insanların gözaltına alınıp karantina kamplarında toplanması yolunda talimat vermişti. Bu kapsamda, Wuhan'dan akıllara durgunluk veren gözaltı videoları gelmeye başladı.

İNSANLARI EVLERİNDEN YAKA PAÇA ÇIKARDILAR

İngiliz Daily Mail gazetesinin yayınladığı kayıtlarda özel koruyucu kıyafetler giyen yetkililer, insanları evlerinden yaka paça dışarı çıkarırken görülüyor.

Etiketler: Doğu Türkistan

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık