Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5312
  • Euro 10.0979
  • GR ALTIN 493.91
  • ÇEYREK 802.86

Çin'den aşılarla ilgili bomba itiraf

Türkiye’de de kullanılan Çin yapımı korona virüs aşıları ile ilgili Çin’den ilk kez itiraf niteliğinde bir açıklama geldi. Çin devlet kuruluşu Hastalık Kontrol Merkezi’nin Başkanı Gao Fu ülkede geliştirilen Kovid aşılarının etkisini artırmak için çalışma içerisinde olduklarını ve aşıların dozlarında değişikliğe gitmeyi düşündüklerini duyurdu

Çin'den aşılarla ilgili bomba itiraf
  • 11 Nisan 2021, Pazar 16:49

Çin devlet kuruluşu Hastalık Kontrol Merkezi’nin Başkanı Gao Fu bugün bir açıklama yaparak Çin’in geliştirdiği korona virüs aşılarında bir problem olduğunu ilk kez itiraf etti.

"AŞI DOZLARINDA DEĞİŞİKLİĞE GİDEBİLİRİZ"

Yeinçağ'da yer alan habere göre; Gao Fu, aşılarının etkisini artırmak için aşıları karıştırmayı ve aşıların dozlarında değişikliğe gitmeyi düşündüklerini duyurdu.

Çin basınında yer alan haberlere göre Gao Fu katıldığı etkinlikte, “Hastalık Kontrol Merkezi mevcut aşılarının yüksek olmayan etkililik oranı sorununu çözmeyi düşünüyor” dedi.

Çin’de yoğun olarak kullanılan sosyal paylaşım platformu Weibo’dan kaldırılan paylaşımda ise Gao’nun yorumunun çok samimi olduğu belirtildi.

Çok takip edilen Vaccines and Science isimli hesapta, Fakat aşı olmak ülkeyi korumak için çok önemli. Aşı olmak için aşının mükemmelleşmesini bekleyemeyiz” dedi.

İLK KEZ İTİRAF ETTİLER

Gao farklı aşıları karıştırmayı ve aşılarda kullanılan dozları tekrar ayarlamayı gündeme getirirken, bunlarla birlikte değişik sonuçlara erişilebileceğini söyledi.

Gao’nun açıklamaları kısa bir sürede sosyal medyada yayından kaldırılırken, Çin Dış İlişkiler Konseyi’nde küresel sağlık alanında uzman olan Yanzhong Huang, “İlk defa bir devlet görevlisi aşının koruyuculuk oranının endişe verici olduğunu söylüyor” dedi.

Financial Times, diğer aşı üreticilerinin aksine Çinli aşı üreticilerinin üçüncü faz test sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılmadığını hatırlatırken bu konunun geçmişte de şeffaflık tartışmalarına neden olduğunu yazdı.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık