Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8572
  • Euro 9.2978
  • GR ALTIN 487.71
  • ÇEYREK 800.14

Çin, Uygur Türklerinin organlarını ‘helal organ’ diye Araplara satıyor

Amerikalı araştırmacı ve insan hakları savunucuları tarafından hazırlanan kitapta Çin’in vahşi organ ticareti gözler önüne serildi.

Çin, Uygur Türklerinin organlarını ‘helal organ’ diye Araplara satıyor
  • 17 Ağustos 2020, Pazartesi 17:30

Çin’in aralarında Uygur Türklerinin organlarının da satıldığı büyük organ ticareti ortaya çıktı.

Yazarlar Ethan Gutmann, David Matas ve David Kilgour tarafından hazırlanan “Katliam: Toplu Kıyım, Organ Hasatı ve Çin’in muhalif sorununa karşı gizli çözümü” (The Slaughter: Mass Killings, Organ Harvesting, and China’s Secret Solution to Its Dissident Problem) isimli kitapta Çin hükümetince yürütülen devasa organ ticareti ve toplu imha işlemine inceleniyor.

Kitapta Çin’in ve bütün dünyanın organ nakline olan ihtiyaç dile getiriliyor. Komünizmden kapitalizme geçen Çin’de devletin sağlık sisteminden elini çekmesiyle birlikte burada oluşan ihtiyacın ve Çin hükumetinin muhaliflerine karşı toplu imha aracı olarak kullandığı organ ticareti gözler önüne seriliyor.

Doğu Türkistan’daki beyin yıkama kamplarında soykırıma maruz bırakılan Uygur Türklerinin de içinde bulunduğu organ ticaret çarkı istatistiklerle ve destekleyici verilerle gözler önüne seriliyor.

Yasa dışı organ ticaretinde alıcı olarak başta Çinli zenginler ile birlikte Arap ülkeleri, İsrail, Japonya gibi ülkeler yer alıyor.

MilliDüşünceMerkezi


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık